Autor Zpráva
hanus
Profil
Ahoj, robim zakladne rozlozenie webu, v CHROMU, OPERE aj SAFARI to je OK, ale problem nastava v IE a FIREFOXE, ked zadefinujem vysku pre prvok footer - posunie sa right-side a prida sa scroller. V CSS kode je tam pridane /*BUG*/, ked nenastavim dlzku, je to zbytocne vysoke, co tam je nespravne?

web

dakujem
panther
Profil
hanus:
pokud posouváš relativně nahoru/dolu, tak to nemá vliv na délku stránky. Typická chování pozicování, které si začátečníci neuvědomují.

Patička není vysoká 23px, ale 160px, proto ten posuvník. Otázka je, proč cpeš věci náležící do levého sloupce dovnitř pravého sloupce.
hanus
Profil
Ok

To by som este chcel vyriesit, aby <div class="line"> v "left-side" bola na rovnakej pozicii ako je line v pravom stlpci "right-side", no neviem toho dosiahnut, co by tu trebalo upravit? Potrebujem, aby tam ostala zachovana dynamicnost, lebo obsah na pravej strane bude stale inak dlhy.



XHTML
<div id="contacts">

<div id="contacts-info">
INFO
</div>

<div class="line">
</div>

<div id="contacts-buttons">
BUTTONS
</div>

</div>

CSS
/***CONTACTS**/           
          
#contacts {
  width: 240px;
  color: #c2c2c2;
  background-color: red;
  position: relative;
  bottom: 0;
  left: 0;
          } 
          
#contacts-info {
  margin: 30px;
               } 
      
#contacts-buttons {
  margin: 30px; 
                  } 
panther
Profil
hanus:
no neviem toho dosiahnut, co by tu trebalo upravit?
přidat levému sloupci dolní padding tak vysoký, jako je text, který tam chceš mít (to je těch nějakých +-150px) a #contacts-info napozicovat absolutně dolů doleva vůči #wrap-main). Třeba.
hanus
Profil
Skusal som to, no nefungovalo mi to.

#contacts som dal hned pod #wrap-main, a pouzil som relativnu poziciu, aby to ostalo vo wrap-main, ale ked som nastavil bottom: 0px; left 0px; tak sa to nepohlo.

Mohol by mi niekto priamo skusit navrhnut opravu?

[#4] panther
Pripadne kopia webu first-side-djpw.cekuj.net - ftp:
h: first-side-djpw.cekuj.net
u: djpw
p: djpwh

- pripadne aj napisat, co bolo zmenene, dik
panther
Profil
hanus:
psal o absolutní pozici, ne relativní. Nastuduj si, jaký je mezi nimi rozdíl (a jak udělat, aby se absolutní pozice nevztahovala k body, ale k nějakému jinému elementu).

a pouzil som relativnu poziciu, aby to ostalo vo wrap-main, ale ked som nastavil bottom: 0px; left 0px;
čímž jsi řekl: „posuň element vzhledem ke své současné pozici o 0px vlevo a o 0px dolů - takže vlastně nikam nic neposunuj“.
hanus
Profil
mohol by si mi to nazornie predviest u toho webu, kde som dal udaje?

citam uz viacej materialov, no jaksi nevidim to potrebne
hanus
Profil
tak nejak sa mi to podarilo spravit, skus sa pozret, ci to je dobre, pripadne aj na zbytok CSS ci tam neni nejaky zavaznejsi nedostatok

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0