Autor Zpráva
Keeehi
Profil
Ahoj,
začnu odkazem cejhon.cz.
Šířka toho hlavního modrého bloku je 960px. Na každé straně má 20px přechod. Je to jen grafická ozdoba, proto při zmenšení okna je tam zbytečné a chci ho oříznout. Ten ořez se mi dneska tak nějak snad povedl udělat. Zbývá taková drobnost, že to horizontální posuvník zobrazuje už od šířky 1000px a přitom by stačilo od 960px.

Máte nápad, jak to nějak inteligentně udělat?
Str4wberry
Profil
Jelikož div#wrapper má při připočtení paddingu 1000 pixelů, tak je pozorované chování logické.

Řešení je obal s šířkou, co se přizpůsobí oknu, s pozadím horizontálně centrovaným a vertikálně se opakujícím.
Keeehi
Profil
Str4wberry:
Díky, už jsem pokročil. Teď už mi ořezávání jde, ale vyskytl se jiný problém. A to ten, že pozadí končí ve 100% a pokud je text delší, tak vylézá. Pokud nastavím overflow: auto; u div#bck tak se to vyřeší, jenže potom moc nefunguje centrování. Jako kdyby ten scrollbar byl nad stránkou a šířka v prohlížeči se počítala až k jeho pravému okraji, tudíž se za něj část stránky schovává. Toto pozoruji jak v chromu, tak IE.
Str4wberry
Profil
A height: 100% u div#bck je z jakého důvodu?

(Omlouvám se za ne úplně přesné rady, ale jsem u zařízení s malým rozlišením, takže si to možná nedovedu přesně představit.)
Keeehi
Profil
Str4wberry:
Když to tam není, a text je kratší než výška stránky, tak se to prostě smrskne. Je to potřeba, aby patička zůstala přilepená na konci stránky.
Přehodil jsem patičku o div výše a už je to v pořádku. Díky za pomoc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0