Autor Zpráva
Keeehi
Profil
Ahoj,
Vyrobil jsem 2 stránky http://cejhon.cz/ok.html a http://cejhon.cz/wrong.html. Tyto 2 stránky jsou naprosto identické až na řádek 38.
Nevím proč mi dělá IE9 v těchto zápisech rozdíly.
<div style="width:800px;height:600px;background-image:url(images/1.jpg)"></div>
<img style="width:800px;height:600px;" src="images/1.jpg">
IE9 při použití toho druhého zápisu nezvládá hover při přechodu mezi elementy, které jsou vedle sebe. Musí se vyjet až na bílý rámeček a následně se vrátit, aby se hover aktivoval. Co mě připadá zvláštní je to, že ten obrázek je mimo ty elementy s hoverem, přesto je však ovlivňuje.

Možná se problém ukazuje i u jiných verzí, ty však momentálně nemám k dispozici. V chromu mi fungují oba příklady správně.
Keeehi
Profil
Měl by někdo alespoň nápad, čím by to mohlo být?
Ugo
Profil
na ty jiný verze se podívej, to stojí za to :) (opravdu je nemáš když si v ie zapneš nástroje pro vývojáře? (f12)). Ovšem co mu hrabe nechápu, zkusil jsi dát v html ty odkazy až po obrázku? nic jinýho mě momentálně nenapadá
Keeehi
Profil
Ugo:
To, jak to vypadá v starších verzích mě momentálně vůbec nezajímá, to doladím později. Momentálně mě zajímá to pro mě nevysvětlitelné chování.

html ty odkazy až po obrázku?
Zkusil a nepomohlo to.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Keeehiho:
Měl by někdo alespoň nápad, čím by to mohlo být?
Zcela prázdné průhledné <div>y Explorer nepromítá do masky pro zpracování událostí myši, respektive mají v ní nižší prioritu než <img>, přestože jsou před ním. Předpokládám, že by pomohlo, kdyby elementy #prev a #next měly alespoň jeden border, nebo průhledný obrázek na pozadí.
Keeehi
Profil
Chamurappi:
Díky, to pomohlo.

Kde bych se mohl dozvědět více o takovém chování exploreru případně i jiných prohlížečů? Mám takový pocit, že se nějaký jiný problém podařilo vyřešit pomocí zoom:1; Zapínalo to snad něco v exploreru a tím se vyřešil nějaký jiný problém, už si to přesně nepamatuji, ale rád bych se dozvěděl o podobných věcech více.
Plaváček
Profil
Keeehi:

Hledej hasLayout, ale neřekl bych, že to souvisí s tvým problémem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Keeehiho:
se nějaký jiný problém podařilo vyřešit pomocí zoom:1; Zapínalo to snad něco v exploreru
HasLayout. Ale tohle je něco jiného, nevím, kde se o tom dočíst víc.
Keeehi
Profil
Plaváček, Chamurappi:
Vím, že to nesouvisí s problémem, ale mě zajímá, jak jste se k těmto znalostem dostali vy. Jestli existují nějaké kvalitní zdroje, zabývající se problematikou vykreslování v prohlížečích a jejich různách módů či jak to nazvat, nebo jste k tomu dospěli postupně kousek po kousku během své praxe. Ty všeobecně známé rozdíly mezi prohlížeči znám, ale zajímali by mne právě taková témata jako je hasLayout a to co popisoval Chamurappi v [#5].
Chamurappi
Profil
Reaguji na Keeehiho:
kousek po kousku během své praxe
Já na to přišel takhle. Možná existuje někde na webu dobré vysvětlení, ale já webdesignérská povídání moc nečtu. (Když už si něco přečtu, tak pak dvakrát tolik napíšu :-))

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0