Autor Zpráva
ronaldinho22
Profil *
Zdravím,

vedel by mi niekto pomôcť s nasledovným?
Potreboval by som upraviť CSS list tak, aby som vložil obrázok do pozadia šablóny.
Prosím o radu. Ďakujem.
Keeehi
Profil
Přidat na správné místo background-image: url(obrazek.png);
ronaldinho22
Profil *
Keeehi:
Vedel by si mi pomôcť ako zistím, kde je správne miesto? Chcel by som na stránku umiestniť 2 obrázky. Jeden vľavo hore a druhý vpravo dole. Chcel by som tam vložiť obrázok loga klubu.
Moja stránka je www.barsa-futsal.sk
ronaldinho22
Profil *
potreboval by som ešte poradiť, vložil som obrázok do CSS listu len sa mi vyskytol ten problém, že mi obrázok nakopírovalo pod seba aj vedľa seba - viď obrázok

Prosím o radu ako spravím aby sa mi obrázok nekopíroval pod seba ani vedľa seba ale aby bol na pevno vľavo hore.

Ďakujem.
Keeehi
Profil
Přidej
background-repeat: no-repeat
ronaldinho22
Profil *
Keeehi:
Už som vyriešil že mám obrázok vľavo hore, ale ostatné pozadie mi vyplnilo bielou farbou. Ako to zmením na to aby som tam mal čiernu?
Prikladám obrázok + časť z CSS listu:

body {
    height: 100%;
    text-align: center;
    font: 0.80em Lucida Sans Unicode, Tahoma, Verdana, sans-serif;
    margin: 0;
    padding: 0;
    background-image: url('http://img195.imageshack.us/img195/1347/pokusl.png'); background-repeat: no-repeat; background-position: right 50%
    color: #000000;
    position: relative;
}
#body_bg {
    width: 100%;
    height: 96%;
    background-image: url('http://img195.imageshack.us/img195/1347/pokusl.png'); background-repeat: no-repeat; background-position: right 50%
    padding-top: 15px;
    padding-bottom: 15px;
    position: relative;

prosím o pomoc ešte s týmto.

Ďakujem.
Keeehi
Profil
přidej
background-color: black;

A nakonec to můžeš spojit všechno o jedné definice pozadí.
ronaldinho22
Profil *
Keeehi:
Ďakujem za pomoc, už mi to funguje ako má.
Mám ešte 1 otázku: Dá sa vložiť ešte 1 iný obrázok zas na ľavú stranu? Všetko ostatné by som tam chcel ponechať tak ako je len pridať ešte 1 obrázok na ľavú stranu do stredu alebo dole.
Keeehi
Profil
ronaldinho22:
Jedině tak, že by jsi to nastavil nějakému jinému elementu, který je v tom místě.
ronaldinho22
Profil *
Keeehi:
Čo znamená nastaviť inému elementu? Vedel by si mi to nejako ukázať v CSS liste?
Keeehi
Profil
Jiný element = jiný tag
Teď to máš nastavené jako pozadí pro body. To samé máš nastavení i pro div #body_bg a to je už zbytečné. Pokud chceš nějaké obrázek vpravo, využij právě toho divu a nastav mu obrázek doprava.
Ještě nezapomeň tomu divu pak zrušit černé pozadí, jinak by přepláclo ten obrázek v body. (background-color: transparent; a nebo definici vynechat)
ronaldinho22
Profil *
Keeehi:
Ďakujem, veľmi si mi pomohol, máš u mňa pivo :o))


Keeehi:
Predsa len ešte jedna otázka: Obrázok mám už vpravo, ale pri rolovaní sa mi hýbe podľa rolovania. Obrázok vľavo mi to nerobí a je ,,napevno,,. Vieš poradiť ako to vyriešim? A chcel by som ho dať do stredu na pravo a nie hore.

Ďakujem.
Keeehi
Profil
ronaldinho22:
Koukni na Background-attachment

vpravo uprostřed background-position: right center;
ronaldinho22
Profil *
Keeehi:
no neviem kde robím chybu, ale keď tam dám background-position: right center; hodí mi to na stred ale asi len na 1 sekundu a potom mi obrázok hodí zas vpravo hore.
Prikladám riadok z CSS listu ako to mám zapísané:

background-image: url('http://img836.imageshack.us/img836/9120/tomaspokus01.png'); background-repeat: no-repeat; background-position: right center; background-color: transparent;
padding-top: 15px;
ronaldinho22
Profil *
Takže ešte mám jednu otázku:

Aj keď vložím url obrázku do CSS listu, tak mi ho samo ,,oreže,, , myslím tým to, že sa nezobrazí taký veľký aký je v skutočnosti.
Prikladám obrázok aký je v skutočnosti a náhľad ako mi ho oreže:

Jedná sa o obrázok na pravo na stránke. Neviete prečo mi obrázok oreže na danú veľkosť?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0