Autor Zpráva
crooner
Profil *
Zdravím Vás, pokusím se vysvětlit co nejlépe svůj problém tykající se průhlednosti. Doufám, že jste to už někdy někdo řešil. Na stránkách, které dělám jsou umístěné dvě pole divy s černým pozadím a průhledností. Ve, kterých se bude zobrazovat galerie, logo, informace, popisy atd. Jenže když tento div použiji jako mateřský pro další vnořené, jsou průhledné i ty. Což není samozřejmě správně, pokoušel jsem se to vyřešit tím, že jsem udělal div hlavní relativní, umístěný a velký tak jak potřebuji bez dalších vlastností a do něj jsem umístil průhledný div absolutně, takže jsem se ho vyjmul a do předcházejícího peru to co potřebuji texty, galerie atd., jenže problém je v tom, že ať nastavím index jakkoli, mám průhledný div nad vším a tím pádem text není bílý, ale šedý atd... nemáte někdo nápad?
Předem děkuji
margin
Profil *
crooner:
mateřský pro další vnořené, jsou průhledné i ty. Což není samozřejmě správně
Je to logické chování, akorát, i když chápu, že ti nevyhovuje.

jsem udělal div hlavní relativní, umístěný a velký tak jak potřebuji bez dalších vlastností a do něj jsem umístil průhledný div absolutně, takže jsem se ho vyjmul a do předcházejícího peru to co potřebuji texty, galerie atd., jenže problém je v tom, že ať nastavím index jakkoli, mám průhledný div nad vším a tím pádem text není bílý, ale šedý atd...
Takhle by to mělo fungovat, ale někde děláš chybu.

V naprosté většině případů průsvitné DIVy nejsou potřeba, dá se bez nich obejít a takové řešení se volí proto, že je to ulehčení práce.
Nejjednodušší je dát na pozadí DIVu průsvitný PNG obrázek.
jenikkozak
Profil
Jedna živá ukázka je někdy lepší než tisíc slov.
Ty divy zřejmě nemusejí být v sobě (průsvitný nemusí být potomkem neprůhledného), můžeš nejprve umístit ten průsvitný a za ním v kódu uvést ten neprůhledný.
crooner
Profil *
jenikkozak:
do sebe je dávám, hlavně pro to, aby nemusel řešit různé zobrazování dle rozlišení, ukázku mohu dát, ale je to jen zkušební, zatím hodně prasácká verze, ještě hodně práce, nejdřív se snažím řešit funkčnost a zobrazovaní poté se doladí design.

margin:
díky moc já si s tím ještě pohraji. uvidíme jestli to zařadím správně.

ukázka je zde: crooner.zaridi.to
jen jsem to vrátil do původní verze, bez vyjmutí divu:(
můžete kouknout, v podvečír zkusím předělat a snad na to přijdu
crooner
Profil *
tak jsem to překopal a nyní jsou bod odkazem z předcházejího příspěvku šediváci:(


už mam, už mam indexy se trochu zamotaly, jinak by mě samozřejmě zajímaly Vaše názory na vzhled, funkčnost a vylepšení i když jsem v jiné kategorii, nechce se mi to přendavat a spamovat.
Keeehi
Profil
U mainu si vypni ten červený rámeček. Generuje to posuvníky, které posouvají 2 pixely a jsou tam pak úplně zbytečné.
To menu je tak maličké, že jsem ho musel chvíli hledat. Navíc má špatný kontrast. Navštívené odkazy (ale nejen ty, ale je to u nich nejhorší) prakticky nejdou přečíst.
Ty fotky tetotvání - dělejte je třeba týden po zákroku. Nevím, za jak dlouho se ta kůže zahojí, zkušenosti s tím nemám, ale takto to je docela odporné. Chápu, že když ten člověk odejde, už ho nikdy nemusíte vidět, ale zkuste se s ním domluvit, že by přišel třeba za týden, nebo vy byste přišli za ním. Je přece ve vašem vlastním zájmu mít co nejlepší fotografie.
crooner
Profil *
Keeehi:
jj, to máš pravdu, menu se ještě změní udělám nějaké vlastní tohle je pouze někde ukradlé, pouze pro mou představu, rámeček tam mám jen abych viděl jestli rozvržení je na všech prohlížečích stejné.
ale díky za každou přípomínku

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0