Autor Zpráva
ronaldinho22
Profil *
Zdravím,

mám nasledovný problém:
Vložil som si 2 obrázky do pozadia šablóny - logo klubu a hráča
Logo klubu je v pohode, umiestnil som ho vľavo hore, je tam napevno a pri rolovaní stránky sa nehýbe - všetko je OK.
Hráč - tam mám dosť problém, chcem ho umiestniť do stredu stránky a tak isto aby bol napevno a pri rolovaní sa obrázok nehýbal
- prvý problém nastal vtedy, že aj keď som napísal background-position: right center, po pridaní šablóny na stránku mi obrázok hodí aj tak vpravo hore namiesto stredu a ešte mi ho aj zo spodu oreže (nezobrazí sa mi celý)
- druhý problém nastal, že aj keď som sa už zmieril s tým že obrázok bude stále vpravo hore, tak ak tam vložím background-attachment: fixed, obrázok je síce napevno, ale pri rolovaní stránky mi ho orezáva a vôbec neviem prečo

Momentálne mám obrázok hráča vyriešený tak, že som dal background-position: 100% 100% ale aj tak namiesto toho aby mi ho zobrazilo vpravo dole, zobrazí sa mi vpravo hore, ale je aspoň celý a neorezaný

Prosím o pomoc ak sa s tým dá niečo robiť.

Ďakujem.
www.barsa-futsal.sk
Sir Tom
Profil
ronaldinho22:
Taky zdravím,

u #body_bg odstraň height (aby se obrázek neořezával), přidej background-attachment: fixed (aby obrázek byl na fixní pozici) a uprav background-position: 50% 50% (aby obrázek byl uprostřed celé stránky (jak vertikálně tak i horizontálně)).
ronaldinho22
Profil *
Sir Tom:
Díky za radu, mám ešte 1 otázku:

Je možné, že doma na notebooku mi nefunguje nastavenie pozície pozadia? Môžem tam dať buď percentá alebo top, center, buttom aj tam mi ho hodí hore...
Keď to ale pozriem v práci na počítači, tak tam mi už pozadie zobrazí v takej polohe ako som ho nastavil doma, pekne vpravo dole.
Je možné, že to je v PC???
Sir Tom
Profil
ronaldinho22:
V PC bych problém nehledal, ale spíše v prohlížeči. I když někdy je možné, že domácí počítač zpracovává jiný css soubor nežli ten pracovní, který stránky zobrazí ze vzdáleného místa. Určitě zkus se na stránky (doma i v práci), podívat více různými prohlížeči.
ronaldinho22
Profil *
Sir Tom:
No takže, doma cez google chrome, mozilla firefox aj internet explorer sa mi posunie pozadie hore a nedrží si pozíciu.

V práci si drží pozíciu len cez chrome, vo firefoxe je už trošku posunuté ale nie úplne hore a cez explorer mi stránku ani poriadne nezobrazí...
Sir Tom
Profil
ronaldinho22:
Aha no - takže problém asi bude v kódu css (html). Každý prohlížeč zobrazí stránku trošku jinak... Napiš co přesně potřebuješ, čeho se snažíš docílit, problémový kód a jestli budu mít čas a chuť tak se na to podivám.
ronaldinho22
Profil *
Sir Tom:

Takže snažím sa docieliť, aby som mal obrázok v pravej časti stránky dole, aby tam bol napevno a nehýbal sa pri rolovaní stránky a zobrazil sa tak v chrome a firefoxe.
Pripájam aktuálny kód, ktorý mám pri obrázku:

#body_bg {
    width: 100%;
    height: 96%;
 background-image: url('http://img41.imageshack.us/img41/1858/th07w.png'); background-repeat: no-repeat; background-position: 100% 100%;   
    padding-top: 15px;
    padding-bottom: 15px;
    position: relative;
}
Ugo
Profil
ronaldinho22:
tohle nebude ten problémový kód zrovna, i když height:96% asi nebude to pravé, ti tam vznikají 4% mezery a 15px není vždy stejně %, dej 100% a dovnitř ještě jeden prvek. Zároveň se koukni na velikost nadřazených prvků, html a body by také měli mít těch 100%. Celkově by se hodila živá ukázka.

další řešení je dát obrázek jako takový a jemu position:fixed, to se ale chová jinak než pozadí, takže jak vlastně? Z textu jsem pochopil že chceš toto, z kódu že chceš pozadí.
ronaldinho22
Profil *
Ugo:
Ja by som chcel upraviť vyššie písaný kód tak, aby mi ten obrázok držal pozíciu vpravo dole. Už som skúšal dávať fixed, ale pri rolovaní mi obrázok oreže.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0