Autor Zpráva
izmy
Profil
Ahoj,

řeším problém u backgroundu, kde je použit repeat-y. Když mám pozadí nastavené na opakování po ose y a prohlížeč se zmenší natolik, aby se objevil posuvník do osy y, tak při posunu doprava se pozadí nezobrazí. Prostě se tam objeví bílá. Když mám tyto hodnoty nastavené přímo v css body, tak není problém, ale v ostatních divech se to prostě stává a co jsem koukal na různé weby, tak snad všude se tento problém objevuje.

Existuje nějaké řešení? Díky za odpovědi.
Kajman
Profil
Nemůže to bý tím, že div s pozadím je menší a obsah vyčuhuje mimo něj? Když tomu divu dáte
div {overflow:auto;}
tak je posuvník jinde?
izmy
Profil
Ne, div stojí sám a žádný jiný ho neobaluje. Stává se to jen při scrollování doprava. Často se to objevuje u patiček, které plní celou šířku prohlížeče.

Snad nevadí, když budu problém demonstrovat na portfoliu lefiatha (http://www.lefiath.cz/), ten totiž často používá takové grafické prvky. Tohle vznikne při malém okně, kdy se dole objeví posuvník: http://d.pr/i/RXcZ
Keeehi
Profil
izmy:
Je to přesně tak jak říkal Kajman. Ty prvky, které vyčuhují mají absolutní šířku, prvky s pozadím mají relativní. Když je okno malé, relativně se k tomu dopočítá šířka a vyjde to méně než u těch s absolutní šířkou, proto ty s absolutní vylézají ven.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0