Autor Zpráva
Kipos
Profil *
Dobrý den tak jsem hodil na web http://www.pozemstane.cz index ve kterem mi nejde nasledujici vec. Kdyz najedu na

prvek (a:hover) tak to funguje v levo ty kolečka změni při najeti myší pozadí, ale když na něj kliknu obrázek tam

nezůstane přesto že v CSS šabloně mám definovanou i funkci a:active. Pry to jde udělat nějak javou ale absolutně

nemám tušení i když jsem pár rad zkoušel.
Fisir
Profil
Reaguji na Kipose [#1]:
Taktéž dobrý den.
Pokud vás dobře chápu, vy chcete, aby po kliknutí to kolečko zůstalo stejné, jako v :hoveru? Jestli ano, budete to muset řešit JavaScriptem, Javou by to byla zbytečná prasárna. CSS pseudotřída :active se aplikuje pouze tehdy, když je stisknuto tlačítko myši.
Kipos
Profil *
Fisir:
Ano presne tak, pochopil jste to dobre. To ze zistava jen pri stisku tlacitka uz sem taky zjistil potrebuji jeste aby zustalo jine po pusteni cili proste po clicku. Take uz sem se na google docetl ze se to resi scriptem, ale v javascr vubec neumim jen zaklady a co si najdu na googlu, nemate predstavu jak to udelat? Dekuji

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
panther
Profil
Kipos:
pri udalosti onclick zavolat funkci, ktera odstrani napr. tridu 'active' od vsech polozek (resp. jedne aktualni) a priradi ji te, na kterou bylo kliknuto. Nic tezkoho to neni, tento slovni popis by ti mel pomoci vice nez copy&paste kompletniho kodu.

Trida 'active' samozrejme bude obsahovat totez, co :hover.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Fisira:
Jestli ano, budete to muset řešit JavaScriptem
Ale jen proto, že chce mít všechno v jedné stránce. Jinak by to nebylo rozumné dělat ani JavaScriptem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0