Autor Zpráva
Cirdan
Profil *
Zdravim....
Chcel by som poprosit niektoreho z vas koumakov ci by mi nepomohli odladit layout ...
Ked to skusam doma na pocitaci tak jedine kde to ukaze spravne je Opera, MSIE a GeckoCompany sa nevedia nejako dohodnut...
Ked som to ale hodil skusobne na server tak to ukazalo celkom dobre....
Cize chcel by som niekoho poprosit od mensiu pomoc pri odladeni....
A este jednu pomoc s menu.. lebo v MSIE sa sprava akosi divne..... Je robene cez Hover(Behavior) a ked sa nacita stranka tak sa menu natiahne na celu vysku stranky a az ked sa nanho postavim sa zmrskne do velkosti v akej ma byt....
Dakujem za kazdu pomoc...
Link na skusobnu verziu je: http://www.cirdan.kvalitne.cz/skuska/deti/index.php

PS: veci ako zmena pisma pri Hoveri a podobne si nevsimajte to sa doriesi.... momentalne mi ide o ten layout a menu...

Takze dakujem este raz... Cirdan
Cirdan
Profil *
No pre jadro gecko sa mi to uz ciastocne podarilo doladit... ale MSIE... jednoducho to je hruza..... ak niekto vie ako mi poradit budem len rad....
peta
Profil *
Cirdan
- predevsim jine barvy pisma a pozadi. Do pozadi se obvykle pouziva vodova barva (bila/seda zabarvena)
- vsiml jsem si, ze pozadi pod menu se ti meni s sirkou stranky. Dal bych do CSS width:7em;
- urcite by bylo fan pouzit 1 css soubor, mas 4. Neni to zle, zalezi na autorovi. Jen mi prijde zbytecne opakovat pro kazdou stranku 4 radky.

Osobne bych zacal uplne od zacatku a udelal to nejdriv bez css, aby to nejak vypadalo a pak bych CSS rusil nejake vlastnosti.
Pozadi bych zvolil mozna tu tmave zelenou a na to daval svetle vodove barvy, tmave pismo.
nebo svetle vodove pozadi a na to ostre barvy.
peta
Profil *
Cirdan
nezlob se na mne, ale jak jsem psl, cele to treba od znova, na CSS zapomen, pouzij pouze tyto tagy:
http://peter-mlich.wz.cz/x/ww/html/html.htm#html2
(ty lomitka na konci to je samo jina norma, si snad poradis a nepouzijes)

Pak az na vysledek pouzij CSS.
Ale pozor, float musi mit svuj clear prvek, jinak se spatne zobrazuje.

Jinak jsem teda nejak upravil to CSS (do 1 souboru) na stavajici konstrukci, ale nic moc. Chce to HTML predelat.
http://peter-mlich.wz.cz/x/style.css
To menu totiz nemuzu dostat nahoru jen tak. Muzu si s tim hrat, jeste, ale nevidel bych to ruzove, ze se mi to podari. To menu melo byt totiz pred obsahem.
peta
Profil *
Cirdan Ted sem to pro zmenu zpozicoval a jevi se to oki, ale bude to za urcitych situaci delat problemy. Nejlepe predelat na styl:
(class nebo ID, na co jsi zvykly)

<div class="hlav">
</div>

<div class="stranka1">

<div class="menu">
</div>

<div class="obsah">
</div>

</div>
Cirdan
Profil *
JJ peta diky moc.... no s tymi farbami si ja moc nepomozem... tak to chcu mat.....
Inac s tym layotoum uz som to trosku vyriesil.. hneva ma ale este to menu v MSIE... sprava sa absolutne nemozne.....
No a co sa tyka viacerych css suborov... tak to je koli prehladnosti..... viem ze v jednom mam len layout, v druhom zase menu a v tretom formatovanie textu.... takze preto tak....
Ale dikes moc...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0