Autor Zpráva
Tlumic
Profil
Zdravím,
poprvé se takto radím, pokaždé jsem si poradil, ale tohle je oříšek. Pokud to vůbec ještě skrze HTML + CSS jde vyřešit.
Vemu to krok po kroku:

1. Vytvářím menu ve formě několika obrázkových odkazů vedle sebe.
2. Tento celek odkazů(menu) chci zarovnat na střed.
3. Chci mít pozadí na celou šířku monitoru, tudíž si obalím menu.
3+ obalení je hlavně z důvodu přizpůsobení velikosti monitoru => PROBLÉM

Zkušebně si změním rozlišení, či jen okno prohlížeče a obrázkové odkazy se mi začnou skládat pod sebe. Ano to je správně, jenže se mi nový řádek odkazů vytváří od středu kvůli zarovnání na střed. Já by jsem chtěl aby se zarovnávaly zleva pro lepší efekt.

Abych to nějak shrnul. Potřebuji mít menu jako celek s proměnou šířkou uprostřed stránky, ale obsah menu zarovnaný doleva kvůli změnám velikosti obrazovky.
Cílem je využít 100% šířky monitoru. Margin je použitelný na monitoru, kde menu nezabere celou šířku, ale jakmile se menu objeví například na telefonu, nebo menším monitoru? Nechci mezery po bocích.

Snad je to alespoň trochu pochopitelné.
Díky za pomoc.
Adam Dvořák
Profil
Vážně vám Margin nestačí?
Pro mobily doporučuji "zeskromnělou" verzi.
Tlumic
Profil
Adam Dvořák:
O verzi pro mobily uvažuji, ale není to tak podstatné. Spíše šlo o zdůraznění změny šířky webu. Dle mého názoru, by margin: 0 auto; měl stačit, ale jekmile já tomu celku dám text-align: left; , tak už je tu úplně vlevo. Ono to má jistou logiku, jelikož když ve 100% chcete to co já, tak to dá se říct udělá správně, jenže na druhou stranu neudělá... Pokusím se to klidně i ještě jednou nějak znázornit, kdyby jste nevěděli co přímo řeším.
margin
Profil *
Koukni na tohle vlákno, třeba ti pomůže: Centrování menu s neznámou šířkou

Na začátku píšeš, že vytváříš "menu ve formě několika obrázkových odkazů vedle sebe", tak ba měla být šířka menu součtem šířek jednotlivých obrázků a takové menu jde jednoduše vycentrovat. Nebo řešíš něco jiného?
Tlumic
Profil
margin:
Ano to je pravda, ale je možné že jich bude celkem dost a chci využít celý monitor, takže šířka může být i plácnu 1400px např. a tomu když dám pevnou šířku, tak to plno zařízení nepobere.


margin:
Abych doplnil, kouknu na to vlákno, když jsem to v rychlosti projel, tak se zdá, že tam možná najdu odpověď. Díky ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0