Autor Zpráva
dzarda94
Profil
Omlouvám se za ten předmět, ale nevím jak to líp napsat. Mám seznam s odrážkami, ty pomocí list-style-type:none "jakoby" odstraním ale ve výsledku mám místo nich jen prázdné nepoužitelné místo, takže když mám př. menu, text centrovaný na střed s rámečkem nahoře, tak se ten rámeček nedotáhne úplně do leva. Chci aby ty odrážky úplně zmizely.Předem díky za rady.
Chamurappi
Profil
Reaguji na dzardu94:
To místo je výchozí padding nebo margin (v závislosti na prohlížeči) na <li>. Stačí ho vynulovat.
panther
Profil
dzarda94:
moc jsem nepochopil, co chces, ale trapi te misto v leve casti seznamu? Je to 40px levy padding/margin, v zavislosti na prohlizeci.
panther
Profil
Upresnim Chamurappiho:
To místo je výchozí padding nebo margin (v závislosti na prohlížeči) na <li>
neni na <li>, ale na samotnem seznamu, tedy ul/ol/menu.
peta
Profil
panther:
V zavislosti na prohlizeci je to bud ul nebo li. Proste vynulovat vsechno se mi osvedcilo :)
ul, li {margin:0;padding:0;}
Chamurappi
Profil
Reaguji na panthera:
Díky za opravu.


Reaguji na peta:
Vážně? Ve kterém prohlížeči je na <li>?
dzarda94
Profil
Smekám za tu rychlost, to vynulování marginu a paddingu mi pomohlo, přesně to co sem potřeboval, mnohokrát díky :)
joe
Profil
Takové vynulování pomohlo, ale pokud vytvoříš zanořený seznam, bude také bez okrajů a nebude vypadat zanořeně.
panther
Profil
peta:
bud ul nebo li
zase plácáš?

joe:
pokud vytvoříš zanořený seznam, bude také bez okrajů a nebude vypadat zanořeně.
to asi není teď podstatné (hovoříme o menu s rámečkem nahoře = horizontální, druhá úroveň se bude případně rozbalovat dolů), ale je to logické. Pak stačí jen nastavit odsazení zanořenému, tedy ul ul {marign-left: 40px;}.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0