Autor Zpráva
ama
Profil *
Dobrý den
potřebuju v css udělat:

-Aby daný box vrhal stíň
-jak se dají nastavit kulaté rohy
-přechod barev

předem díky.
panther
Profil
ama:
potřebuju v css udělat:
a dotaz je kde? Nebo to má být ve smyslu „udělejte, ať si to můžu jen zkopírovat“?

Aby tebou uvedené tři požadavky fungovaly ve všech běžných prohlížečích, na všechno bude zapotřebí použít obrázky.

Pokud si vystačíš s těmito funkčnostmi jen na spektru (některých) novějších prohlížečů, jedná se o box-shadow, border-radius a gradienty, samozřejmě doplněné o vendor-prefixy.

O mnou uvedených CSS vlastnostech si něco dohledej, teď už víš, co hledat.
Taurus
Profil
Taky jsem to nedávno hledal. Stačilo zadat do vyhledávače např.: "css3 box shadow".
Na takové jednoduché dotazy není potřeba fórum, je to mnohokrát jinde.
Keeehi
Profil
ama:
A jako vždy, v IE to nebude fungovat. IE8 a nižší nezvládne nic, IE9 nezvládne přechod. Vzhledem k rozšířenosti starých verzí IE a jejich životnosti, bude řešení pomocí obrázků jediné použitelné asi ještě tak dalších 5-10let.
panther
Profil
Keeehi:
Vzhledem k rozšířenosti starých verzí IE a jejich životnosti, bude řešení pomocí obrázků jediné použitelné asi ještě tak dalších 5-10let.
tak ono záleží na tom, na co se kulaté rohy používají. Pokud se jedná jen o maličkost, lze je v některých prohlížečích oželet. Stejně tak gradienty, je-li i řešení bez gradientu dostatečně kontrastní.

Chci tím jen naznačit, že pokud se jedná o např. osobní web, nebo prezentaci webového nadšence, může kulaté rohy/gradienty u určitého spektra uživatelů oželet a nebude mu to vadit.
Keeehi
Profil
panther:
To já vím, jen jsem se včera patlal s microsoftímy filtry (konkrétně shadow, text-shadow neumí ani IE9) a fungovalo to tak náhodně, že jsem měl co dělat se sebeovládáním. Tak to ve mě asi ještě pořád je.
margin
Profil *
Keeehi:
fungovalo to tak náhodně, že jsem měl co dělat se sebeovládáním
Mohlo to být vykreslovacím režimem, IE nové CSS vlastnosti a hodnoty podporuje jen ve standardním vykreslovacím režimu.
Keeehi
Profil
margin:
Používám standardní. Potřeboval jsem přidat stín k textu. Nejdříve to nešlo vůbec, když jsem zapnul layout (nevím, jak to lépe vyjádřit) pomocí zoom: 1; tak v IE 7 a 8 to začalo fungovat, v IE9 stále ne. Pokud jsem ten prvek floatoval, začalo to fungovat všude. Bohužel plovoucí prvek se mi tam vůbec nehodil.
Ale můj problém nepatří do tohoto vlákna.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0