Autor Zpráva
xavier32
Profil *
dobry

mzte mi niekto poradit co mam nadstavit pre lave div menu lebo ak sa pozriete na kod tak mi to pri pisani textu roztahuje celu tabulku a setko sa to rozhadze.

ritom tam mam display:block ktore by mi malo ten text zalomit ...

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">


<html>
<head>
<title>Untitled</title>

<style>
body { text-align:center;}
#stranka {width:800; height:800; background:#cc6666; margin:0 auto }
#hlavicka {width:800; height:90; background:#33ff99; margin:0 auto; margin-bottom:10 }
#menu {float:left; width:295; height:700; background:#9933cc; border-right:1pt solid black}
#stred {float:left; width:247; height:300; background:#66ff66;margin-left:2; border-right:0px solid black}
#stred_2{float:left; width:247; height:300; background:#66ff66; margin-left:2}
#obsah {float:left; width:495; height:300; background:White; margin-top:2; margin-left:2}
#patka_1 {float:left; width:290;height: 100; background:blue; margin-top:2; margin-left:2; color:white}
#patka_2 {float:left; width:210;height: 100; background:#ffff66; margin-top:2; margin-left:2}
.box {float:left; width:300; background:Yellow; padding: 5 2 5 2; border-bottom:1px solid green; margin-bottom:1em}

</style>
</head>

<body>
<div id="stranka">
<div id="hlavicka">sdfdsfsdfdsfsdsdfssdsddsNieco co sa hodi do hlavicky</div>
<div id="menu" style="display:block; padding:5 5 5 5; ">nsdfdasdfasfdafaasdsadasdtzrtzrzrfsieco co sertretertzerertertertertreterdi do </div>
<div id="stred">Sem pride Obrazok</div>
<div id="stred_2">Sem pride zarikadlo</div>
<div id="obsah">Tuto pride texttik</div>
<div id="patka_1">Taaaaak sem bz som scel obrazek + neakz text</div>
<div id="patka_2">No a sem nevim</div>








</div>




</body>
</html>
Petra
Profil
Ono by asi postačilo nepsat do toho menu nesmyslně dlouhé řetězce. Čtyřicetipísmenná normální slova prostě nejsou a je jasné, že se při normální velikosti písma do té šířky nevejdou. Druhá věc je, že při zadávání šířky (a všech vlastností s délkovými hodnotami, tedy i paddingů a marginů) je potřeba zadat kromě čísla také jednotky, takže ne width:290; ale width:290px; Pokud by se to tam ani potom nevešlo, tak buď rozšířit sloupec nebo nastavit overflow:auto nebo overflow:hidden;
xavier32
Profil *
Petra

ale ak mam v kode display:block tak slovo moze byt dlhe ako kolvek nie ? malo byt ozalomit text takto to vyzera ako keby tam bolo display:no wrap.
Petra
Profil
Žádné display:no wrap neexistuje. Display:block znamená, že se vykreslí blok, tj. za koncem textu (NE vprostřed, NE mezi mnoha řádky textu, ale na konci elementu) se to zalomí, tj. odřádkuje. Se zalamováním slov to nemá vůbec nic společného.

Pro IE funguje word-wrap:break-word; V ostatních prohlížečích to nefunguje, ale ani není nutné, tam se layout kvůuli dlouhému slovu nerozpadne, maximálně slovo přeteče jinam (tomu se dá zamezit tím odříznutím přetečeného kusu slova overflow:hidden).
peta
Profil *
xavier32
seznam podle mne pouzitelnych vlastnosti viz
http://peter-mlich.wz.cz/x/ww/css/css.htm
http://peter-mlich.wz.cz/x/ww/html/html.htm#html2
vyznam si dohledas na jakpsatweb

editor menu
http://www.volny.cz/peter.mlich/Pr/menued2b.htm

Konkretne pripad dlouhe polozky menu mi prijde jako nesmysl. Kdo by neco takove delal? A kdyz se to nezalomi, tak to dela peknou paseku, to uz je ale minus autora.
Sak ja porad rikam, ze neni nad tabulky TABLE, ikdyz jsou tu odsuzovany :) A vsichni maji ze mne desnou legraci :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0