Autor Zpráva
Keeehi
Profil
Ahoj,

vytvářím fotogalerii a chtěl bych znát váš názor na to, jak zobrazovat náhledy fotek. Vytvořil jsem několik možností:
varianta 1 - čtvercové náhledy s "doplňky"
varianta 2 - čtvercové náhledy, výřez ze středu
varianta 3 - náhledy se stejnou výškou, zarovnáno do bloku
varianta 4 - náhledy se stejnou výškou, zarovnány vlevo

Byl bych rád, pokud byte napsali, jakou byste si vybrali a proč, případně i pokud byste měli návrh na jiné uspořádání, které by se vám líbilo více.
David1256
Profil
Mně se osobně líbí nejvíc varianta 1, protože jsou všechny fotky bez rozostření.
jenikkozak
Profil
Keeehi:
U 2. varianty mi vadí to, že ačkoliv se jedná o snímky osob, jsou necitlivě oříznuty. Uříznuté hlavy na 3. nebo 6. snímku mě odrazují.
Nevýhodami 3. a 4. varianty jsou velké mezery, které při určitých velikostech oknech prohlížeče vznikají. Zvlášť 3. varianta působí neuspořádaně.
Proto bych se přikláněl k první variantě, kde pozadí u fotek umožňuje (a zvýrazňuje) zarovnání do mřížky. Zvolil bych však decentnější barvy pozadí a rámečku. (Jo ták, já se na to neměl dívat v IE.) Nevím, jestli by nebylo lepší, kdyby pozadí bylo i kousek vlevo a vpravo u snímků orientovaných na šířku a nahoře a dole u snímků postavených na výšku.
panther
Profil
Keeehi:
jednoznacne prvni varianta - divim se, ze z tebe dokazaly vypadnout i ty dalsi moznosti :)

2. delat vyrez je:
- nebezpecne, pokud je to strojove reseno
- nepohodlne, pokud je resen rucne
3, 4. vypada to neusporadane, nehlede na to, jakou velikost mezery zvolis. Toto reseni bys mohl zvolit je a pouze tehdy, byl-li by dany pevny format fotky (4:3 a 3:4, enbo 16:9 a 9:16, zkratka jeden na vysku a druhy na sirku) a zaroven byly nejprve fotky na sirku a teprve za nimi (idealne na novem radku) fotky na vysku. Vznikl by tam zub, kdy by posledni rada horizontalnich fotek nesedela s prvni radou vertikalnich fotek, ale vypadalo by to lepe.

Nicmene, nejlepsi je prvni ukazka.
Keeehi
Profil
David1256:
To rozostření je dáno tím, že z té první varianty jsem vytvářel ty další. Mám sice originály, ale nechtělo se mi to hledat, tak jsem některé z těch náhledů při potřebě zvětšil. V hotové galerii to budou samozřejmě náhledy vytvořené z originálů


U hodně galerií s čtvercovými náhledy (prakticky u všech, co jsem za poslední dobu viděl) to bylo řešené výřezem. V 99% případů to byl automaticky vytvořený náhled ze středů fotky, jednou jsem viděl výřez z levého horního rohu (což je úplně mimo) a jednou ručním výběrem (ne to bohužel nemám čas).

3. se mi docela líbí (třeba tu), musí ale být na řádku dostatek náhledů jinak se to nedokáže moc srovnat.

panther:
byl-li by dany pevny format fotky
Fotky budou mít pevný formát, ovšem i pořadí bude pevné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0