Autor Zpráva
pony
Profil *
Ahoj,
chci se zeptat, zda se dá nějákým způsobem změnit šířka znaku v CSS? Všiml jsem si, že existuje vlastnost font-stretch, ale ta není většinou prohlížečů podporována.
Dá se to něják obejít, existuje jiná, ekvivalentní vlastnost?

Předem děkuji
panther
Profil
pony:
velikost znaku znat nepotrebujes - cokoliv bys prizpusoboval konkretni velikosti znaku/textu, se ti musi rozpadnout pri zmena velikosti pisma.

Spise napi, co ve skutecnosti potrebujes. Znat velikost znaku rozhodne ne.
pony
Profil *
Potřebuji změnit šiřku znaku nebo výšku znaku, abych docílil tohoto efektu (font Trebuchet MS): http://pusty.net/upload/ostatni/ukazka.png

Kdyby to bylo jenom v menu, tak to vyřeším obrázkem. Je to ale i v nadpisech článků (takže dynamický text).
Keeehi
Profil
Tak si najdi font, který už bude vypadat tak jak chceš a použij ten. CSS není editor fontů, neslouží k jejich úpravě.
panther
Profil
pony:
Potřebuji změnit šiřku znaku nebo výšku znaku
nepotrebujes, potrebujes zmenit font.

jak pise Keeehi, v CSS nic takoveho samozrejme udelat nejde: z 'Times new roman' tohle neudelas, ani kdyby ses rozkrajel.
Patkovy font jsem vybral zamerne, aby byla nazorneji videt nesmyslnost tveho pozadavku. Musis pracovat s fonty, ktere jsou k dispozici (at zdarma ci placene).
pony
Profil *
Dobře, takže doporučujete změnit font. Ok, děkuji za reakce a já jdu tedy hledat font.
margin
Profil *
Keeehi:
Tak si najdi font, který už bude vypadat tak jak chceš a použij ten.
Koukni třeba na http://teststranek.kvalitne.cz/font2/A-Z.html, je to nekompletní výběr českých písem z Google Web Fonts. Vyhovovat ti může třeba Anton, Crushed, News Cycle, Open Sans Condensed, Oswald.
Od doby, kdy jsem seznam začal dělat, tak na Google Web Fonts přibylo více, než 100 písem, takže jsem na dokončení kompletního seznamu českých písem rezignoval.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0