Autor Zpráva
4XL3
Profil *
Dobrý deň. Potreboval by som poradiť so skladaním div dokopy aby sa mi jedno alebo druhe neukončilo

napr
<div class="ex">niečo v štýle ex
<div class="ex2">niečo v štýle ex2
</div>
niečo v štýle ex
</div>

a ono to ukonči obi dve.... alebo len jedno
nie som si istí že ako to presne ma byť lebo mi to nefungovalo

<div class="ex">niečo v štýle ex
<div class="ex2">niečo v štýle ex2
</div class="ex2">
niečo v štýle ex
</div class="ex">

a potom mám problém že neviem ako dať text na jeden riadok ale tak aby jedna veta bola naľavo a druha napravo
stále mi to dá na 2 riadky a som si viac než isti že sa to dá napísať v css

text1___________________________________________________________________________________text2

samozrejme bez toho podrtžníka "_____"
margin
Profil *
4XL3:
a ono to ukonči obi dve.... alebo len jedno
Nechápu, co tím myslíš, ale první DIV ti začíná na prvém řádku a končí na pátém řádku. Druhý DIV začíná na druhém řádku a končí na třetím řádku.

Druhá ukázka je špatně, do uzavíracích tagů žádné atributy nepatří. Kód bude fungovat, prohlížeče budou "smetí" ignorovat.

K problému, o co se pokoušíš? Nevěřím, že chceš mít vlevo jednu "větu", a napravo jinou "větu". Pokud upřesníš, o co jde, řešení se najde.
peta
Profil
3 - float:right, float:left ? Obtekani z obou stran mozna az v css3, jinak by se musel pouzit javascript. Obtekani z obou stran ted nedavno nekdo resil v js foru, tusim. Lze to resit tak, ze rozdelis stranku na 2 sloupce a do kazdeho das pulku obrazku floatovat jednou zprava a podruhe zleva.
2 - </div class="ex2"> ???
1 -

<div class="ex">niečo v štýle ex
  <div class="ex2">niečo v štýle ex2
  </div>
  niečo v štýle ex
</div>
Funguje to tak, ze
- pro vsechny divy plati styly div {}
- pro divy ex i ex2 plati styly .ex {}
- pro divy ex2 plati styty .ex2 {}
Ted je ale otazka, nac se ptas, co chces?
"aby sa mi jedno alebo druhe neukončilo"
Co to znamena neukoncilo? Muzes pridat obrazek nebo z pismenek symbolicky jako u bodu 3. Ja to zatim chapu tak, ze
<div> - je otevreni divu
</div> - je uzavreni, ukonceni divu
Neukonceny div neexistuje.

Chces, aby styl ex2 platil do konce stranky od jeho zacatku? Pak to presun do ex2 nebo oramuj ext2. Pripadne jse fura dalsich kouzel, kdyz to upresnis, ceho chces vlastne docilit.
<div class="ex">niečo v štýle ex
<div class="ex2">niečo v štýle ex2
niečo iné v štýle ex2
</div>
</div>
panther
Profil
peta:
- pro divy ex i ex2 plati styly .ex {}
uz zase placas kraviny? Jedna trida druhou neovlivnuje jen kvuli tomu, ze maji podobne jmeno.
margin
Profil *
panther:
V úvodním příkladu DIVy jsou zanořené a peta možná takhle nešťastně popsal dědění CSS vlastností. Pravdu nemá třeba proto, že existují CSS vlastnosti, které se dědí a CSS vlastnosti, které se nedědí.
panther
Profil
margin:
a peta možná takhle nešťastně popsal dědění CSS vlastností
neni podstatne, co chtel (mozna) napsat. Podstatne je to, co napsal, a to je blabol na entou.
peta
Profil
margin: ex i ex2 jsou divy, stejne prvky. Ex2 je v ex. Takze ex2 dedi vsechno z ex. Jake vlastnosti se nededi?
A napsal jsem to spravne.
Dedeni jsem popsal, protoze mi prislo z dotazu, ze to nechape, ze mu mozna vadi prave to, ze ex mu prepisuje neco v ex2
Keeehi
Profil
peta:
Jake vlastnosti se nededi?
třeba taková, kterou určitě znáš - height
panther
Profil
peta:
Jake vlastnosti se nededi?
těch je spousta. Výška, pozadí, rámeček... Kratší by byl výpis těch, které se dědí.
peta
Profil
Jo takhle, uz to chapu, co myslite. V tomto smyslu se dedi jen neco, to jo.
.ex {} - ex2 podedi jen barvu pisma a sem tam neco dalsiho

.stranka div{} - v tomto pripade podedi vnoreny div uplne vsechno
.stranka div div {}
(<div class=stranka><div class=ex><div class=ex2>)
Jo, uznavam, to jsem napsal dost neurcite. V tom pripade tu posledni odpoved na otazku 1 radeji celou smazat. Nebo aspon tu cast z dedenim. Dekuji.
margin
Profil *
peta:
.stranka div{} - v tomto pripade podedi vnoreny div uplne vsechno
Co je to za nový blábol? To není dědění, ale kontextový selektor!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0