Autor Zpráva
ronaldinho
Profil *
Prosím o pomoc kde do CSS listu mám vložiť tento kód:

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<style type="text/css">
body
{ 
background-image:url('http://img41.imageshack.us/img41/1858/th07w.png');
background-repeat:no-repeat;
background-attachment:fixed;
background-position:right bottom; 
}
</style>
</head>

Chcem aby mi zobrazilo obrázok pravo dole na stránke.
Skúšal som to už umiestniť k rôznym elementom ale nikdy sa mi obrázok nezobrazí.

Prosím o pomoc.

www.futsal-barsa.webnode.sk

Ďakujem.
nevimco2
Profil
Dobrý den,
jak to tak vypadá tak používáte systém webnode, ve kterém už máte nastavenou savvou šablonu. akýkoliv zásak přímo do kódu by proto byl složitější.
Kam ten obrázek chcete přesně umístit ? Na pozadí nebo do popředí ?
ronaldinho
Profil *
nevimco2:
Dobrý deň,

áno používam webnode systém. A chcel by som obrázok umiestniť do popredia.
nevimco2
Profil
ronaldinho:
A ve Webnode systému na to není žádná funkce (vložit obrázek) ?
ronaldinho
Profil *
Je tam funkcia vložiť obrázok, ale ja by som ho chcel vložiť úplne vpravo dole a to sa vo webnode nedá.
Na stránke www.barsa-futsal.sk mám tie obrázky čo chcem vložiť aj na túto stránku a tak isto sa ich nedalo vložiť na dané miesta len vložením obrázkov.
nevimco2
Profil
Ano, ano omlouvám se, před tím jsem úplně nevědel jak to myslíte ale teď je mi to jasné ...
Na to musíte upravit část šablony, ale to se obávám že Vám webnode nedovolí. Jediné řešení co mě teď napdá z administrace webnodu by bylo přidat jeden sloupec do úplně do prava a nastavitu mu position: fixed. Jinak použití nějakého javascriptového kodu který by se vložil do dokumentu a prostě poupravil zdrojový kód stránky. To je jedna z nevýhod těchto systémů: neumožňují upravovat všechny součásti webu, a jiné neumožnují upravovat tak jak by si uživatelé někdy přáli ...
ronaldinho
Profil *
Webnode umožňuje stiahnuť šablónu a aj upraviť ju a následne ju nahrať. Len problém je v tom že neviem kde a čo mám upraviť. Na druhej spomínanej stránke som len pridal vyššie uvedený kód do CSS listu. Ale v tejto šablóne je to inak a neviem si s tým dať rady.
tom.rossi
Profil *
A co tohle?

#main{
background: url("http://img41.imageshack.us/img41/1858/th07w.png") no-repeat fixed right bottom transparent;
.
.
.
}
tešky jsou původní styl prvku main
ronaldinho
Profil *
tom.rossi:
Ďakujem, funguje to.
Chcel by som sa spýtať, ako by som pridal ešte jeden obrázok ale naľavo? Asi nestačí len skopírovať riadok a dať tam left, lebo keď to tak spravím tak mi obrázok hodí naľavo ale z pravej strany mi zmizne.

Ďakujem za pomoc.
Keeehi
Profil
ronaldinho:
Jeden element může mít jen jedno pozadí (v CSS3 to neplatí, ovšem to nepodporují všechny prohlížeče), takže to musíš nastavit jinému prvku.
ronaldinho
Profil *
Keeehi:
A ktorému aby mi to zobrazilo??


A ešte sa chcem spýtať ako by som spravil aby sa mi obrázok neorezával pri rolovaní ale aby bol v plnej velkosti napevno umietnený,

Ďakujem.
panther
Profil
ronaldinho:
nechtěl by ses trochu začít snažit?

A ktorému aby mi to zobrazilo??
tomu, který je v místě, kam chceš dát obrázek.

aby bol v plnej velkosti napevno umietnený
podívej se na možnoti background, konkrétně backgorund-*.
ronaldinho
Profil *
panther:
Konkrétne ho chcem dať vľavo dole, ale neviem ktorý element je v tom mieste.
panther
Profil
ronaldinho:
ale neviem ktorý element je v tom mieste.
nauč se pracovat s nějakým developerským nástrojem, třeba forebugem apod. Pak uvidíš, co tam je a co se dá použít. Jestli tam nic není, vytvoř si nový element, kterému pozadí přiřadíš.
ronaldinho
Profil *
panther:
Skúsim si to stiahnuť a naučiť sa v tom pracovať. Ale nemôžeš mi teraz poradiť ku ktorému elementu to mám pridať?
panther
Profil
ronaldinho:
kdybys dosud projevil trochu vlastní iniciativy, napsal bych ti to. Jelikož jsi snahu dosud neměl, tak ti to napíše buď někdo jiný, nebo na to přijdeš sám. Když se zamyslíš, co by tam mohlo být, zabere ti to pár okamžiků.
ronaldinho
Profil *
panther:
Už som na to prišiel, poskúšal som to a ide to. Ale stále sa mi pri rolovaní obrázok orezáva a mám tam aj: no-repeat fixed right bottom transparent a stále sa mi to orezáva.
Prosím o pomoc s tým.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0