Autor Zpráva
patrikvr
Profil
Dobrý den,

prosím o radu, nevíte co může být příčinou nesprávného zobrazování fontu Open Sans v eshopu test.chytreventilky.cz . České znaky jsou nahrazeny. Je chyba v nakódování? Podle testu české znaky Open Sans umí, viz: http://www.google.com/webfonts

Děkuji moc.
Keeehi
Profil
Žádné problémy s diakritikou na webu nepozoruji.

To přehazování obrázků v hlavičce navázané na šipku je při scrollování dost otravné. Když už, tak to navažte jen na šipky horizontální a ne na vertikální.
patrikvr
Profil
Keeehi:
Obrázky by se při scrollování neměly přehazovat? Problém ve fontu je vidět jen u znaku s háčkem, např. slovo PŘESNÉ (velké písmena). Jaký máte prohlížeč?
Keeehi
Profil
Už to vidím, hledal jsem pokřivené znaky a ty jsem nenašel.

Ř je v rozšířené znakové sadě Latin Extended. Zapomněl jste to při generování zaškrtnout. (ve krok 2 Choose the character sets you want)

Také bych doporučil vložit jen ty šířky, které opravdu využíváte. Takhle musí prohlížeč stahovat více dat, než je nutno.
margin
Profil *
<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:300italic,400italic,600italic,700italic,400,300,600,700&subset=latin,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css' />
Koukám, že Keeehi mě předběhnul s tím, jak si mnou vložený kód nechat na http://www.google.com/webfonts vygenerovat.
patrikvr
Profil
Borci, funguje to.

Děkuji moc.
maťo
Profil *
Ešte by som doplnil že v niektorých počítačoch (neviem presne kvôli čomu ale typujem že kvôli prehliadačom v cudzích jazykoch) sa v Opan Sans sa zobrazuje nekorektne písmeno ť pri veľkosti 20px a hrúbkou 300 a 400. Písmeno a najme jeho horizontálna čiara sa zobrazuje hrubšia a celé písmeno vyzerá ako z iného fontu. V súvislom texte to potom bije ako päsť na oko. Aj písmená v a ý sa zobrazujú o trochu hrubšie pri veľkosti 19px, ale nie je to až také hrozné ako to ť. Ak teda používate Open Sans na text s diakritikou odporúčam používať iné veľkosti ako 20px a 19px a otestovať na viacerých zaraideniach. Možno robí neplechu aj pri niektorých iných veľkostiach ale nemal som možnosť to poriadne otestovať. Ako som ale spomínal robí mi to len na niektorých počítačoch, takže keď sa zobrazuje dobre v tom vašom, neznamená to, že funguje všade.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0