Autor Zpráva
SteveO
Profil *
Ahoj, poraďte prosím, jak docílit toho, aby se div hned načetl s pozadím a nečekalo se na to, až bude načten jeho obsah.
Lze to nějak spáchat?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Stevea:
Nastavit mu minimální výšku.
SteveO
Profil *
Jasně, to jsem zkoušel, jenže taky může nastat situace, kdy ten div žádný obsah nemá, a to by poté minimální výška odsunula patička až daleko pryč :).
Asi bude jediná možnost hlídat to javascriptem :-/.
Tori
Profil
Anebo to pozadí nastavit rodičovskému prvku, a divu nechat transparentní. Takže i kdyby se obsah nenačetl nebo jsem si vypnula JS, tak pozadí tam bude.
SteveO
Profil *
No, tak to mám, a stejně se čeká, až se obsah "dítěte" celý načte...
Chamurappi
Profil
Reaguji na StevaO:
nečekalo se na to, až bude načten jeho obsah
může nastat situace, kdy ten div žádný obsah nemá
Když ještě není obsah načten, tak se neví, jestli tam nějaký obsah bude. S tím ti nepomůže ani JavaScript.
Na serveru víš, jestli v elementu obsah bude? Pokud ano, dej mu podle toho nějakou třídu a styluj přes ní.
peta
Profil
"může nastat situace, kdy ten div žádný obsah nemá"
Ne, na dobre udelanem webu takova situace nastat nesmi.
A v pripade chybneho webu by se mi nelibilo mit nalepenou paticku hned na vodorovnem menicku, takze bych ocekaval aspon 500px vysokou bilou plochu s textem prazdna stranka nebo zadny obsah, aby uzivatel vedel, ze se stranka nacetla, ale nic tam neni.
jenikkozak
Profil
peta:
bych ocekaval aspon 500px vysokou bilou plochu s textem prazdna stranka nebo zadny obsah
To já ne. A nejsem sám.

Bez živé ukázky asi nemá smysl se snažit vymýšlet univerzální řešení.
SteveO
Profil *
Řešení poradil Chamurappi, problém je vyřešen.
Jistě, že i na dobře udělaném webu taková situace nastat může, např. když vlezeš do rubriky, kde nejsou články. A dát tam text "Tato rubrika neobsahuje žádné články." patičku opravdu nic neřeší.
jenikkozak
Profil
SteveO:
V takovém případě by stránka měla vracet stavový kód, který by informoval o tom, že stránka neexistuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0