Autor Zpráva
rou7
Profil
Zdravím, už pěknou chvilku se potýkám s problémem nastavení CSS vlastností u tagu OPTGROUP v prohlížeči Opera. Jedná se mi především o display nebo visibility.

Kusek HTML:
25 <form>
26 <select>
27 <optgroup label="ovoce">
28 <option>1</option>
29 <option>2</option>
30 <option>3</option>
31 </optgroup>
32 <optgroup label="zelenina" style="display: none; visibility: hidden;">
33 <option>1</option>
34 <option>2</option>
35 <option>3</option>
36 </optgroup>
37 <optgroup label="syr">
38 <option>1</option>
39 <option>2</option>
40 <option>3</option>
41 </optgroup>
42 <optgroup label="maso">
43 <option>1</option>
44 <option>2</option>
45 <option>3</option>
46 </optgroup>
47 </select>
48 </form>

V ukázce je formulář kde u jednoho OPTGROUP jsou nastaveny vlastnosti, které mi v Opeře nefungují. Neřešte to, že jsem tam napsal obé, ale to, že to nejede. Funguje to ve Firefoxu. Je nějaká cesta jak to v Opeře rozjet? Je celkem zvláštní, že například vlastnost color: red; funguje bez problémů.

Dík za info :]
peta
Profil
rou7: Zkusil jsi tam dat class a displayovat optiony?
rou7
Profil
peta:
Zkusil, také nic.
Plaváček
Profil
rou7:

Obávám se, že to nepůjde. Možnosti stylování tohoto elementu jsou velmi omezené, viz zajímavý průzkum: http://www.electrictoolbox.com/style-select-optgroup-options-css/. Jaký máš vlastně důvod ke skrývání?
rou7
Profil
Plaváček:
Díky za ten odkaz. Něco takového jsem i hledal , ale nepovedlo se.

Důvod skrývání je ten, že existují dva prvky SELECT na sobě závislé. Změnou hodnoty v prvním SELECTu se zobrazí odpovídající hodnoty v druhém a ostatní zůstanou skryté. Ve firefoxu to tak funguje a asi se budu muset smířit s tím, že v ostatních prohlížečích to bude jinak. Je zde totiž možnost na neodpovídající OPTGROUP uvalit disabled a tudíž budou nevybratelné. Z mého pohledu asi jediná možnost.
Chamurappi
Profil
Reaguji na rou7:
s problémem nastavení CSS vlastností u tagu OPTGROUP v prohlížeči Opera
Nejde skrývat ani v Exploreru. To testuješ stránku jen ve dvou prohlížečích?
rou7
Profil
Chamurappi:
Věděl jsem, že to nejde ani tam, pouze jsem to nenapsal.
peta
Profil
Tak, kdyz to nejde po dobrym, pouzij javascript nebo php a vypisuje jen to, co potrebujes.
rou7
Profil
peta:
Takže jsem to vyřešil konstrukcí PHP a JavaScriptu. PHP jsem použil pro načtení dat, ta jsem nahrnul do pole JavaScriptu a na základě výběru prvního SELECTU přes funkci JavaScriptu zobrazuji data do druhého SELECTU. Nahrání dat proběhne pouze jednou a toho jsem chtěl docílit. Dalo by se to ještě přes samotné PHP, ale nechtěl jsem při každém výběru reloadovat stránku. I když to možná bude potřeba v případě zakázaného JavaScrptu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0