Autor Zpráva
Pavel124
Profil *
Dobrý den,

potřeboval bych poradit s následujícím problémem. Mám stránku, která má výšku jenom asi 700px a potřebuji pod ní do konce stránky vykreslovat pozadí. Jenomže háček je v tom, že to pozadí se skládá ze tří barevných pruhů, které by měly být zarovnány přesně podle barev pod obsahem stránek. Pro pochopení jsem přiložil ukázku. Obsah stránek je zdůrazněn modrým borderem a pod tím je pozadí, když si zmenšíte okno na nějakou malou velikost, hned uvidíte, v čem je háček. Ukázka zde

Děkuji.
Jenicek
Profil
trochu nechápu o co ti jde... chceš mít pozatí stálé?

position: absolute

nebo jen ponechat stejně velké?

width: 1172px; height: 700px
Jenicek
Profil
případně velikost divu...

<div id="centrovac" width="1172">


nebo přizpůsobivé pozadí

width: 100%;
mimochodec
Profil
Pavel124:
Ať už děláš to chování toho modře orámovaného jakkoli: co ti brání zadat chování toho spodního obdélníku stejným způsobem?
Pavel124
Profil *
Nepotřebuji pracovat s pozadím centrovace, ale s pozadím body a to pozadí by mělo při každé šířce divu navazovat těmi pruhy plynule na to modře orámované. A né tak, jak je to doteď, že ty dolní pruhy (pozadí body) při zmenšení popojedou.
peta
Profil
body{background-position: top center;}
A ten druhy obrazek ma jakou background-position?
A jakou ma body width? Body ma width promenlivou a ten druhy blok je centrovany s pevnou sirkou, takze vuci sirce body nemuzes pevne nic fixovat, protoze nevis, kde presne se nacentruje ten druhy prvek.

Ja to resim tak, ze celou stranku uzavru do divu. Tomu nastavim pevnou sirku. A pak vse v nem uz muze mit jen urcity rozmer, pozici a pod. Ve tvem pripade davas obrazek jako podklad pod body. To je sice fajn, ale to nema zadnou sirku. Kdezto ten #centrovat uz ma width:1172px, takze se nemuze natahovat s body a tudiz obrazky nemuzou byt shodne.
Pavel124
Profil *
Asi je to jediné možné řešení. Problém je jen v tom, že když je obsah #centrovace menší než klientovo okno např. 600px, tak bych musel zjišťovat výšku klientova okna přes JS, abych mohl tento rozměr zadat #centrovaci a zabránil tak zbytečným posouvacím lištám vpravo v prohlížeči, jenomže to by musel tento skript běžet v setIntervalu, aby fungoval i po změně velikosti okna a má to ještě háček, že né každý má zapnutý JS. Takže to asi udělám tak, že dám #cetrovači třeba 900px a např. u Mozilly s menším oknem (více lišt nahoře) se budou zobrazovat posuvné lišty, i když je dole jen pozadí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: