Autor Zpráva
pedro-7
Profil
mam problem s pozadim chcem si dat na pozadie fotku, teda vycentroval som stranku od okrajov. Mam zakladne pozadie a v strede dalsie chcem dat do stredu (papier fotku) lenze vzdy mi to tak hodi ze mi nesedi velkost, ako to mam spravit aby som nastavil widht=100% a mohol som na to pozadie pridavat dalsie veci ako menu atd..
panther
Profil
pedro-7:
nechápu. Ukaž, co kde máš a čeho se snažíš dosáhnout.
pedro-7
Profil
jednoducho povedané co mam v style napisane (background-image:url(fotka.jpg) tak tu fotku potrebujem mat widht=100% a height=100% na pozadie a chcem tam davat dalsie veci ako napriklad ked si to niekto otvordi v inom pc co ma ine rozlysenie aby to pozadie bolo stale take iste ako ta fotka..)
suvel
Profil
Pozadí stránek
pedro-7
Profil
<html>
<head>
                 <style>
                     body{background-image:url(fotky/pozadie1.jpg);}
                     .vycentrovat1{margin:auto;position:absolute;width:70%;height:auto;background-image:url(fotky/pozadiev.png);left:15%;right:15%;}
                      
                      .ciara{position:relative;top:300px;width:100%;height:2px;border-top:1px solid blue;}
                      .logo{position:absolute;left:0%;top:0%;}
                       .vycentrovat{margin:auto;position:relative;width:70%;height:2000px;top:0px;background-attachment:scroll;background-image:url(fotky/pozadiev.png);}
                 </style>
</head>
         <body>
         
         <div class="vycentrovat">
                                         
           
            


</div>
<br><br><br><br><br><br><br><br><br> <br><br><br><br><br><br><br><br><br><br> <br><br><br><br><br><br><br><br><br><br> <br><br><br><br><br><br><br><br><br>

</div>  

         </body>
         </html>
tu je ten kod ktory som spravil dal som pozadie na vycentrovat lenze to pozadie sa mi zobrati len tristvrte a nie cele ako to mam prerobit? lebo ked dam presne rozmery obrazka dam do vycentrovat spustim na inom pc tak v tom prehliadaci mi to spravi nepletu s tym obrazok zas.. :/
suvel
Profil
Takhle na dálku bez živé ukázky to nejde přesně posoudit, ale tipoval bych, že obrázek má špatné rozměry - sice v CSS existuje možnost změny velikosti background-size, ale ta není podporovaná ve všech prohlížečích. Taky v tvém kódu postrádám např. background-repeat. A centrování bych řešil pomocí background-position. Ale to vše je detailně v odkazu #4.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0