Autor Zpráva
thebighead
Profil
Zdravím, teď sem budu psát asi častěji, protože v html a css začínám. No a právě dnes jsem narazil na první problém a to je menu. Dělám si jen tak zkušebně, pro natrénování pozicování a různě prostě ty základy. :) Zde je obrázek, jak by to asi mělo vypadat.
http://www.nahrejto.cz/pics/5826299d1b8a1e42e702f0ad4ba8a0fb.png

Rozměry: 739x52

Omlouvám se za tu grafiku, ale nejsem žádnej expert a je to fakt jen pro zkoušku. :) Netušim jestli to udělat přes relative nebo absolute, fakt vůbec nevim jak to mám udělat, tak se obracím na vás :) Když tomu dám padding a je to nastavený jako pozadí a konečně to vypadalo, že je to v pohodě, tak najednou když najedu na to, tak se to normálně jako "visited" zobrazí, ale zobrazí se to i když jsem kousek mimo to, což je logický když tomu nastavím vyšší okraje :-) Stačilo by poradit jak udělat aby ten červený rámeček byl na pozadí toho "novinky atd.." vidět celý a né jen kousíček a jak to napozicovat, aby to bylo zhruba stejně odsazený od sebe. V PSD to mám, takže není problém změřit jak co je od sebe, ale jak to udělat, to už je pro mě nadlidský úkol. Díky za odpovědi, pokud jsem na něco zapomněl napište.
(Prosím nepište odpovědi typu: Zkoušej zkoušej, ono se to jednou povede..Dělám se s tím od 8 večer a prostě na to nemůžu přijít, díky)
P.S. Pro jistotu kdyby jste potřebovali můj HTML kód:
<div id='menu'>
<div class='menuItem'><a href='#'>Novinky</a></div>
<div class='menuItem'><a href='#'>Epizody</a></div>
<div class='menuItem'><a href='#'>Postavy</a></div>
<div class='menuItem'><a href='#'>Kontakt</a></div>
</div>
mimochodec
Profil
thebighead:
Zdravím, teď sem budu psát asi častěji

Začni tím, že si někde zřídíš nějaký hosting (třeba zadarmo) a věci, se kterými budeš chtít poradit, tam budeš nahrávat. Drtivá většina dotazů týkajících se špatného zobrazení, pozicování, přetékání atd. atp. se z napsaného kousku kódu dá zodpovědět hodně špatně nebo vůbec (chyba je někde jinde, než tazatel předpokládal), takže bys skoro vždy byl odkázán na to, ať to někam nahraješ.
Na tom html nic špatně není. Jestli se to nezobrazuje tak jak chceš, můžeš to ovlivnit pomocí css. Obrázek se nezobrazuje, dej ho třeba na nahraj.to. A jako kód označuj jen kód.
thebighead
Profil
Dal jsem to právě jako odkaz, protože se to nezobrazovalo. :) No já to měl na endoře, jenže mám takový problém, že se mi normálně v PSPADU ukazuje hlavička, ale na endoře se mi neukazuje. Netuším co zatím je :)
mimochodec
Profil
thebighead:
Ten obrázek nefunguje.
thebighead
Profil
mimochodec:
Začni tím, že si někde zřídíš nějaký hosting (třeba zadarmo) a věci, se kterými budeš chtít poradit, tam budeš nahrávat.

Tak zde je odkaz, ale neukazuje se mi ta hlavička (logo).Reklamu jsem zkoušel dát i dolu (Jak pozicováním, tak i kódem <br />ale tomu logu to nepomůže.
Hosting přes endoru.


mimochodec:
Ten obrázek nefunguje.

To je divný, když mně se u toho dalšího příspěvku normálně ukazuje...
mimochodec
Profil
thebighead:
V první řadě menu udělej jako
<ul id='menu'>
<li><a href='#'>Novinky</a></li>
<li><a href='#'>Novinky</a></li>
..
</ul>

Potom v css můžeš nastavit
ul#menu li {line-height:52px;} //podle obrázku 
thebighead
Profil
Hotovo, ale nic se nestalo :)Takže tam musí být chyba ještě v něčem :)
mimochodec
Profil
Nic se nestalo? Já vidím něco úplně jiného než předtím. Přidej tam ještě tohle a trochu se snaž i sám.

ul#menu li {line-height:52px; background: URL('images/odkaz.png') no-repeat; display:inline;}
thebighead
Profil
Jojo, snažím, ale dělám o v PSPADU, proože tam se mi to lépe maže :) takže co udělám tak nevidíte.. Jinak všechno tohle už tam mám :)

Display:block; ?

Já tam měl inline-block aby se to poskládalo za sebe. Ale mně jde celou dobu hlavně o to jak nastavit, aby to od sebe bylo jako na obrázku. To už můžu udělat přes:

position:absolute;left:Xpx;

Nebo mám použít něco jiného? Tohle mi přijde trochu nepraktický, protože bych musel každýmu nastavit ID a každýmu dát left jiný :) Jde o ještě přes něco? Omlouvám se za dotazy, ale opravdu se to teprve učím a nepatřím mezi ty co si přečtou článek a dokážou to použít správně, proto jsem přeci tady :)
mimochodec
Profil
Opraveno, pardon, block tam určitě nepatřil.
thebighead
Profil
mimochodec:
block tam určitě nepatřil.

Dobrá tak společnýma silama jsme to nějak vyřešily, už jsem tam nastavil i aby to bylo na celou šířku, ale teď bych ten text v tom červeným čtverečku bych chtěl uprostřed jak na výšku tak na šířku :) na výšku to mám, ale na šířku ne. Je to asi poslední věc co tma potřebuji. Díky moc.
thebighead
Profil
Tak hotovo, vyřešil jsem to tagem center. Díky ti za pomoc. Ještě taková věc od tebe, potřeboval bych zjistit proč se mi neukazuje ta hlavička. :/ Mělo by to vypadat takto:



Na počítači když si otevřu index.html, tak normálně funguje..Na hostingu už je tomu jinak.

Tady je CSS z hlavičky:
#hlavicka {width: 738px; height: 176px;background: URL('images/logo.png');}
#hlavicka h1 {position:absolute;top:30px;left:30px;}

html snad není potřeba, je to jen div a v tom klikací H1 :)
margin
Profil *
Zkontroluj si jméno souboru, většina hostingů běží na Linuxových serverech a tam záleží i na velikosti písmen v názvu souboru.
thebighead
Profil
margin:
Zkontroluj si jméno souboru, většina hostingů běží na Linuxových serverech a tam záleží i na velikosti písmen v názvu souboru.

Mnohokrát děkuji, dobrá rada do života kodéra. :))

Vyřešeno-Nakonec menu vypadá tedy takto:

Zkušební design.
mimochodec
Profil
Ještě jeden OT dotaz: vidí někdo ty obrázky? Neptám se thebigheada, protože ten je nahrával a může se mu tudíž zobrazovat něco úplně jiného než mně.
Rellik
Profil
Jestli to má vypadat tak: http://www.2i.cz/36333e14c7 tak obrázky fungují. Jen máš asi chybu v pozicování, protože ty mezery mezi těmi bloky by asi být neměly. A ještě moc nechápu obrázek Houmra, který je schovaný za tím vším... ;)
thebighead
Profil
Rellik:
protože ty mezery mezi těmi bloky by asi být neměly.

Ale měli by být..Jak jsem posílal obrázek, tam je to taky.

mimochodec:
vidí někdo ty obrázky?

Zde na jiným počítači už je nevidím, asi špatný filehosting, omlouvám se, ale docílil jsem toho, čeho jsem chtěl.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0