Autor Zpráva
Prochy
Profil
Ahoj,

chci se zeptat, jaký je nejlepší způsob pro obarvení optionu u selectu. Samozřejmě, že sem zkusil základ jako je <option style="color:red !important;">. Bohužel tento kód obarví option pouze pokud rozkliknu seznam, jinak má defaultní barvu černou. Pokud ale nastavim přímo selectu červenou barvu textu, tak má i bez rozbalení požadovanou barvu, ale bohužel barvy mají všechny položky, což je nežádoucí, tak by rád věděl, jak můžu docíli obarvení jedné položky jak při rozbalení, tak i bez rozbalení.

Živá ukázka

Děkuji za odpověď
Prochy
Profil
Tak sem to nakonec vyřešil pomocí javascriptu, ale je divný, že na jiný způsob sem nepřišel, nebo tu nikdo neporadil.
Kcko
Profil
Prochy:
Google je náš kamarád http://stackoverflow.com/questions/1072239/is-it-possible-to-style-a-select-box
Prochy
Profil
Samozřejmě, že je kamarád, ale mě spíš zajímalo, jestli to jde bez JS, přeci jenom mi to přišlo, že to je celkem základní věc, tak že mi napíšete, že sem blbej a má to bejt takto přes CSS. :-)

Nakonec jsem to vyřešil jedním skriptem v jQuery:

            $('#frmclientForm-declaration').css('color',$('#frmclientForm-declaration option:selected').css('color'));            
            $('#frmclientForm-declaration').live('focus', function(){                
                $(this).css('color','black');
            })            
            $('#frmclientForm-declaration').live('blur', function(){                                
                $(this).css('color',$('#frmclientForm-declaration option:selected').css('color'));
            })
Kcko
Profil
Prochy:
Řešil bych to náhradou za vlastní rozbalovací nabídku (opět přes JS).

Btw. fce LIVE je deprecated a mohl by jsi se naučit si často opakované vyběry ukládat do proměnné a zbytečně nezatěžovat prohlížeč :-)
Prochy
Profil
Děkuji za odpověď a upozornění na LIVE funkci.
Kcko
Profil
Za málo ;-)

Pro případné studium jQuery bych doporučil https://tutsplus.com/course/30-days-to-learn-jquery/ , vynikající tutoriál, i ke stažení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0