Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás. Po delší době (cca půl roku) jsem zkontroloval validitu jednoho webu, který jsem v minulosti dělal a byl validní (!), a najednou mi validátor hlásí 2 chyby



Validace je podle CSS 3, v minulosti to bylo taky podle CSS 3. Takže nechápu. Ví někdo o co jde ?
shaggy
Profil
Mufna:
Ví někdo o co jde ?
Nevieme, nedal si odkaz na web (a aj obrázok, ktorý nám moc nepovie, si vložil zle).
Píšeš o validite webu a potom tu spomínaš nejaký CSS validátor - mal by si si ujasniť, čo od nás chceš.
Mufna
Profil
nechápu, proč mi validátor najednou hlásí 2 chyby, když jsem na tom webu za půl roku vůbec nic (!) nezměnil, a před půl rokem to validní bylo


navíc hlásí, že "none není hodnota vlastnosti list-style-type" a "disc není hodnota vlastnosti list-style-type", což není pravda. To by pak informace na téhle stránce byly nepravdivé. A to určitě nejsou, že ?

V CSS souboru mám toto:
ul {
  list-style-type:none;
  text-align:left;
}

#error-404 ul {
  margin:10px 0 10px 90px;
  list-style-type:disc;
}

To je snad dobře ne ?

Ještě pro pořádek: validuji na klasickém http://jigsaw.w3.org/css-validator
jenikkozak
Profil
Mufna:
Když to chceš mít validní, zapiš list-style:none a bude ti to také fungovat.
Mufna
Profil
a proč je to nevalidní tak, jak to mám zapsaný teď ? Já to nechápu, tohle bylo před půl rokem validní a najednou to validní není. Opravdu mi nějak uniká důvod. Leda že by validátor byl rozbitý :-)
weroro
Profil
Mufna:
Leda že by validátor byl rozbitý
No, on tak trochu aj je. :) http://validator.webylon.info/about.html#differences
Mufna
Profil
jen poznámka: nejsem příznivcem validity za každou cenu, tzn. neřeším všechno a vždycky, ale tahle nevalidita kterou tady řeším mě fakt zarazila, notabene když před půl rokem to bylo v pořádku, tj. validní.
joe
Profil
Zřejmě mají ve validátoru chybu a možná jsi dříve kontroloval CSS level 2.1, kde se stejná chyba nevyskytuje.

weroro
Proč motáš jabka a hrušky dohromady? Tady se řeší CSS validátor.
weroro
Profil
joe:
Tady se řeší CSS validátor.
Toho som si vedomý, rovnako aj toho, že CSS validátor robili tí istí ľudia ako markup validátor, takže nie je vylúčené, že "funguje" rovnako.
Mufna
Profil
joe:
možná jsi dříve kontroloval CSS level 2.1
mýliti se je lidské, ale já mám za to, že i dřív to bylo určitě podle CSS 3.

Takže to finálně vidím tak, že je tentokrát fakt nějaká chyba na straně validátoru.
margin
Profil *
W3C CSS validátor dostal rozum, už mu nevadí CSS vlastnost list-style-type při validaci proti CSS 3 a ani proti předešlým CSS specifikacím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0