Autor Zpráva
weroro
Profil
Dobrý deň prajem,

už hodnú chvíľu sa snažím prísť na riešenie problému chybného zobrazovania odstavcov v prehliadači Firefox po nastavení text-align:justify;. V prehliadačoch Opera, IE, Chrome sa mi pomlčkou rozdelené slová zobrazujú správne ale vo Firefoxe, sa mi to celé rozbije (ako keby mal Firefox iné medzery medzi slovami).

Tu je živá ukážka

a tu prikladám to, čo vidím u seba


Ďakujem, za každú radu, poprípade alternatívne riešenie.
margin
Profil *
Správně bys měl místo pomlčky použít entitu pro volitelné rozdělení a ani tak nevím, jak to v prohlížečích dopadne a zda to nepřinese jiné problémy, více třeba Má někdo zkušenosti s entitou shy?
V každém případě je špatně spoléhat na to, že se slova budou lámat tam, kde nyní předpokládáš, délka slov záleží no mnoha okolnostech.

To, že se na webu "novinová sazba" nepoužívá, má své důvody.
Trejpa
Profil
weroro:
Firefox považuje posloupnost písmen a spojovníku (znak ASCII 2D hex / 45 dec) za jediné slovo, které nemá důvod dělit.

Zkusil jsi už i v ostatních prohlížečích změnit velikost textu (ne celé stránky)?

Dělení slov není v prohlížečích příliš podporované, takže se ani nepoužívá. Proto bych se vyhnul úzkým sloupečkům s textem nebo bych jim nastavil přirozenější levé zarovnání zohledňující počet slov na řádku. Nebude to tak hezké graficky, ale bude se to lépe číst. Sloupečky můžeš vizuálně oddělit třeba svislou čarou.

Tohle neber jako radu: Jde to zprovoznit tak, že za spojovník dáš mezeru nebo značku <BR>. Při změně velikosti textu to bud stejně špatně čitelné. Co myslíš, že na to řeknou lidé, kteří si daný text zkopírují a vloží do svého textového editoru třeba k tisku? Co asi na to řeknou vyhledávače, třeba by ti mohli přivést lidi hledající slova jako vajú, obča, zru, stúpenie, šenie, nov?
Taurus
Profil
Zkus http://jpw.odemne.com/hyphens/. Při přetažení např. do wordu to rozdělovníky nekopíruje.

Zdroj: http://code.google.com/p/hyphenator/
weroro
Profil
Taurus:
Pekné riešenie, ale v mojom prípade, je nepoužiteľné. Na mojom webe potrebujem mať vedľa seba 3 stĺpce, ktoré musia mať rovnakú výšku (množstvo textu je tomu prispôsobené), pretože pod stĺpcami mám tlačítka, ktoré si držia horizontálnu rovinu. Tvoje riešenie mi síce zalamuje slová, ale vo FF sa mi zmenia výšky stĺpcov, pretože rozdeluje inak ako v iných prehliadačoch a tak mám medzi stĺpcami a tlačítkami rozdielne medzery, čo sa mne nepáči. Použil som riešenie pomocou shy a rozdeľujem slová, ktoré nepovažujem za dôležité z pohľadu seo. Tlačiť sa daný text nebude, teda aspoň neverím, že by to niekto chcel tlačiť.


V každom prípade, všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujem, obzvlášť margin-ovi.
panther
Profil
weroro:
psát natvrdo do kódu pomlčky je nesmysl. Stačí, že si uživatel zvětší písmo, použije jiný font, cokoliv. Řešení na pomlčky tam, kam patří, čistě v HTML není (pominu-li uvedenou entitu na každé vhodné místo nebo JS).

pretože pod stĺpcami mám tlačítka, ktoré si držia horizontálnu rovinu.
tlačítka v horizontální rovině můžeš mít poměrně snadno, i kdyby délka sloupců byla různá.

Takže, jestli to děláš jen kvůli tlačítkům, aby byla v jedné rovině, tak věz, že tvá starost je zbytečná a tlačítka zarovnat půjde bez ohledu na délku jednotlivých textů.
weroro
Profil
Tlačítka mám urobené tak, že sú vždy vodorovne. Ono sa mi deje toto a to je nežiadúce (zelená je správne)
Plaváček
Profil
weroro:
Tvořit text na webu tak, aby se vešel do předem vyhrazených rozměrů, je přímá cesta do pekel a prakticky neřešitelný úkol. Stejnou výšku sloupců nelze zajistit žádným rozumným způsobem, lze ji pouze nasimulovat - kupříkladu vhodným obrázkem na pozadí nadřazeného bloku. Uprav si k obrazu svému třeba tento příklad: http://klient.plavacek.net/tri-sloupce-stejne-vysoke.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0