Autor Zpráva
Elis6
Profil
Má probém se správným zobrazením stránky ve Firefoxu 1.0.7. Stránka je umístěna na adrese http://www.zkou.wz.cz a kdž ji zobrazím v IE tváří se normálně, ale když si otevřu v Ff, tak se mi celá zarovná doleva (i přes text-align: center) a rozhodí se mi menu. Na internetu jsem našla článek, že Ff špatně zobrazuje Css a javaskript. Jinde zase, že je to jeden z nejlepších prohlížečů. Jaké jsou tedy vaše zkušenosti s tímto prohlížečem a jak bych mohla docílit správného zobrazení? Děkuji
centi
Profil
Do definície #obsah pridaj margin: 0 auto;. text-align: center zarovná na stred len text, nie blokové prvky (IE to ale chápe inak, preto ti to vystredí).

Menu:
Položkám LI v css (div#menu li) nastavuješ šírku 2x. Jednu vyhoď a druhú nastav menšiu, inak sa ti to do šírky nevojde a preto sa ti to zalomí na druhý riadok. U mňa zabrala vhodne hodnota width: 6.4em;

Ďalej v definícii div#menu odstráň float: left;, je tam zbytočné. A pridaj nastavenie výšky, napríklad height: 1.4em;

Na internetu jsem našla článek, že Ff špatně zobrazuje Css a javaskript.
Tak ten článok je hodne mimo, naopak IE má na poli CSS a Javasciptu veľa doháňať. FF nie je dokonalý, ale určite patrí medzi najlepšie čo medzi prehliadačmi k dispozícii máme.
Elis6
Profil
Jé, děkuji moc za rady :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0