Autor Zpráva
gogy27
Profil
Zdravim,
narazil som na jednu menšiu záhadu. Mám vysuvacie menu na tomto webe http://82.100.40.115:5505/default.aspx a problem je v tom, že ak prejdete myšou cez položku Oblečení, boty brýle, tak sa vám pekne tie stĺpce dnu zobrazia vedľa seba, ale pri niektorých to nefunguje. Napríklad keď su pozriete Vodní sporty.

Pritom je to generované s rovnakým class a teda vôbec neviem prísť na koreň veci.

Ďakujem za každú pomoc.
Davex
Profil
gogy27:
Je tam kombinace dvou věcí

1) Zakázáno dělení slov .headermenu li { white-space: nowrap; }
2) Dva plovoucí elementy (obrázek + nadpis), které se někdy nevejdou vedle sebe (když nemá float nastavenu šířku, tak se snaží roztáhnout podle velikosti obsahu). Asi by pomohlo nadpis nerozplavávat a odsadit marginem stejně jako položky.
gogy27
Profil
Ďakujem za odpoveď.

1) Ak som dal preč to nowrap, tak mi už žiaden nefloataoval vedľa seba.
2) Toto celkom pomohlo, aspoň mám vedľa seba nadpis s obrázkom, ale stále napríklad pre zložku snowboard to blbne. Všetko je pod sebou.

Všimol som si, že ak mám .menu .dropdown_3columns nastavené s nejakým veľkým fixným width tak to funguje správne. Dá sa nejako to ošetriť, keďže každý ten vnútorný div môže byť inak široký? Použiť napríklad tabuľku?

Ďakujem za odpoveď
Davex
Profil
Nevidím to blbnout. Vše se zobrazuje na svém místě (alespoň to považuji za správné místo) a vysunuté menu se samo roztahuje.
gogy27
Profil
V mozzille to dokonca vobec nefloatuje. V google chrome ak si pozrieš napríklad Boby a saně, tak sú vedľa seba ale napríklad snowboard je všetko pod sebou.
Rozklikávacie menu je zabalené do divu: dropdown_3columns
A v ňom sú potom divy s názvom: col_1, ktoré majú nastavené float: left. Ale to akosi nefunguje, keďže sa zobrazuju pod sebou. A neviem prísť na koreň veci.
Ďakujem za radu.


Ak som nastavil pre "dropdown_3columns" width (na 700px zatial) tak to funguje v celku správne ale takto to nemôže ostať, lebo ja chcem aby tu šírku si to dokázalo vypočítať samo.
Davex
Profil
Aha, špatně jsem pochopil původní popis problému a domníval jsem se, že je problém v odskakování nadpisů pod obrázek. Ve Firefoxu byly skupiny zboží pod sebou ve všech menu a nevěděl jsem, že je to nežádoucí.
gogy27
Profil
Vedel by si teda nejako pomôcť? Alebo je to niečo nepredpokladané? Lebo vážne neviem v čom môže byť problem. Skúšal som aj niečo urobiť s overflow ale bez výsledku :(
Davex
Profil
Koukal jsem na to jen zběžně a chová se to celkem logicky. Je tam asi tato struktura.

<ul style="display: inline-block">
  <li style="position: relative; float: left">
    <a style="display: block">odkaz</a>
    <div style="position: absolute">
      <div style="float: left"></div>
      <div style="float: left"></div>

Absolutně pozicovaný blok je vyjmut z toku dokumentu a rodičovský prvek tak zabere pouze šířku odkazu. Zarovnání plovoucích bloků je pak omezeno touto šířkou, a proto jsou pod sebou. Nastavení šířky absolutně pozicovaného bloku je tedy správné řešení, ale někoho třeba napadne něco lepšího.
gogy27
Profil
Len nechápem prečo potom niektoré sa zobrazujú "správne" (tak ako by som ja chcel) a niektore zas nie. Asi to celé menu prerobím, toto nie je najšťastnejšie riešenie.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0