Autor Zpráva
i-cash
Profil
Ahoj, nevíte někdo jak udělat, aby nějaký určitý znaky měli jinej styl zež zbytek? třeba bych chtěl všechny + nebo - v textu větší než zbytek a s jinou barvou, šlo by to?
Monkeys
Profil *
i-cash:

#blok code {font-size:16px; color:green; font-weight:bold}

Tak napr. v tom texte pouzi znacku code: <span>Priklad na vypocet 2 <code>+</code> 2 = 4 </span>

M.
i-cash
Profil
to je moc složitý, zatím jsem značky označil <strong> a udělal jsem class
.znamínka strong 
{
    font-size: 20px;
    color: #abff2e;
}
myslel jsem jesli neexistuje něco, abychnemusel označovat vše co chci jinak strongem, ale treba jen classem .znaminka


Monkeys:
#blok code {font-size:16px; color:green; font-weight:bold}
>
>
Tak napr. v tom texte pouzi znacku code: <span>Priklad na vypocet 2 <code>+</code> 2 = 4 </span>
>
M.

jsem začátečník, a ani nechápu jak si to myslel. přesti díky za radu třeba mi to časem dojde :)
Monkeys
Profil *
i-cash:
Domnievam sa ze v CSS neexistuje sposob akym by ti v texte hladalo zanmienka.
Jednoducho ak chces odlisit nieco v texte inym stylom musis to dat medzi neaku HTML znacku.

M.
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na i-cashe:

Jakýkoli tag si můžeš i přeformátovat a zrušit jeho výchozí nastavení. Můžeš třeba zajistit, aby všechna <i> uvnitř <p> byla "nekurzívou", tučná, vetší a modrá:

V CSS bude třeba:
p i { font-style: normal; font-weight: bold; font-size: 120%; color: blue; }

A v HTML pak napíšeš třeba:
<p>Součet 3 + 7 je deset: 3<i>+</i>7=10.

Zda lze zformátovat jinak třeba všechna "plus", aniž by se všechna natvrdo obalila do nějakého tagu, to nevím, možná pomocí JavaScriptu.

.znamínka
V názvech tříd doporučuji nepoužívat diakritiku.

Reaguji na ↓ Taura:
Díky, opraveno.
i-cash
Profil
oukej, díky za rady. teď už si s tim snad poradim
Taurus
Profil
Pozor, příklad Petra ZZZ obsahuje prohozené pořadí italiky a odstavce, správně má být:

p i { font-style: normal; font-weight: bold; font-size: 120%; color: blue; }

i-cash:
myslel jsem jesli neexistuje něco, abychnemusel označovat vše co chci jinak strongem, ale treba jen classem .znaminka

Třídou se ti ale kód prodlouží. Na druhou stranu bude sémantičtější (což strong ani code není*). Buď si napiš regulární výraz (PHP, JS) nebo např. PSPad umí hromadné nahrazení, což je taky rychlovka (CTRL + H; nahrazení + za <span class="tridaproplus">+</span>).

*Dá se využít <big>, když mluvíš o "větší než zbytek". Je krátký na zápis a pro tento případ vhodný, jen si ho obarvíš. Jde ale o drobnosti, s klidem využij třeba <i>, které je ještě kratší...
i-cash
Profil
tak ještě jeden dotaz. co znamená # u css #blok code {font-size:16px; color:green; font-weight:bold}
nikde nemůžu najít k čemu # je.
jenikkozak
Profil
Viz Vlastní styly v CSS aneb třídy, identifikátory a složené deklarace.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0