Autor Zpráva
Wollf
Zdravím.
U většiny prvků na stránce mám horizontální pozicování a šířku nastavené v procentech, takže mi všechny prvky sedí tak, jak by měly. Problém nastane, když nějakému z prvků chci nastavit border a jeho velikost se změní o několik px a pak nelícuje se zbytkem stránky.
Ideálním řešením by bylo prvky s procentuální šířkou zvětšit o několik px, aby dorovnaly rozdíl velikostí. Jakým způsobem se dá dosáhnout podobného výsledku?
user243
nepoužívat procenta pro velikost stránek, zkuste si svoje stránky otevřít v okně, které bude třeba 800x600, jestli budou pořád vypadat dobře;
Trejpa
Wollf:
1) Můžeš přejít na okrajový model vykreslování (Internet Explorer 7 a méně musí být v quirku, ostatní prohlížeče podporují CSS3 vlastnost box-sizing).
2) Nebo můžeš stejné vykreslování dosáhnout pomocí Matrjošky, tj. dva vnořené bloky, vnějšímu nastavovat šířku (width) a okraje (margin), vnitřnímu rámeček (border) a odsazení (padding), podpora mezi prohlížeči je stálá.

Na vhodně postavené stránce to obvykle řešit nemusíš, hlavní šířku vymezuje vše obalující prvek a u všech zanořených bloků není nastavování šířek ani žádoucí, neboť se podle svého rodiče natahují samy.
Petr ZZZ
Reaguji na Trejpu:
„...a u všech zanořených bloků není nastavování šířek ani žádoucí“

Pokud mám dva nebo více bloků, řešených obtékáním, šířky jim přece nastavit musím, nebo něco přehlížím?
Trejpa
Petr ZZZ:
Pokud mám dva nebo více bloků, řešených obtékáním, šířky jim přece nastavit musím, nebo něco přehlížím?
Ano, ale jen jim. Však je to i v mém příkladě. Další vnořené prvky žádné nastavení šířky nepotřebují.
Wollf
Díky za rady, problém vyřešen.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: