Autor Zpráva
grovik
Profil *
Mám obrázek na pozadí (body) a do jeho středu vycentrovaný obrázek (margin: 0 auto).
Pokud div s obrázkem má reálnou velikost v Chromu se vytvoří po levé straně 2px široká čára. Opera i IE jí tam nedělají.
Pokud tento div zvětším o 2px obrázek se posune o tyto 2px doleva a lícuje jak má. Ovčem v tom případě v IE a Opeře ujede zase napravo.
varianta IE a Opery se mi zdá správná (souhlasí čísla, i velikosti).
Hledal jsem kde se dalo, ale na nějaké správné a funkční řešení ne a ne narazit.

Zkoušením jsem ověřil, že je to problém toho divu. Nikoliv obrázku. Taky jsem zkusil všelijaké nulování a podobně. Nemá to na nic vliv.

Náhled kódu.
body {
      
        
    margin: 0 auto;
    background-image: url(grx/pozadi.png);
    
    background-position: center top;
    background-repeat: no-repeat;
}

#horni {
   
   margin: 0 auto;
   width: 957px;
   
   
}
Trejpa
Profil
grovik:
V uvedeném kódu problém není. Prosím o odkaz na živou ukázku.
grovik
Profil *
K nahlédnutí zde: http://work.grovik.net/skolka/


Jdu to zkusit ještě v dalších prohlížečích a na tabletu.


Zkoušel jsem FF a tam to udělalo taky. IE a Opera to nedělají. Matematicky mám za to, že to sedí v Opeře a IE.


Tak jsem to zkoumal dál v tom FF.
A dost možná to má souvislost s velikostí okna. Když okno zmenším o pár pixelů horizontálně. Mezera je fuč.
user243
Profil
div s id="horni" jsem roztáhnul o 1px a linka zmizela;
margin
Profil *
Já vidim v Chrome 1px mezeru - www.myscreen.cz/url/c960aa1f81013edf828928b41c4626bccac3ffd1
grovik
Profil *
No právě Chrom i FF to dělají. Opera a IE to nedělají. Podle logiky je to v IE a Opeře správně.

user243: Já ho musím roztáhnout o dva. Každopádně to není řešení. Rozbije to zřetelně funkční a správnou variantu v IE a Opeře.
grovik
Profil *
Takže jsem vyzkoušel další Chrome. Stejná verze a všechno. Jediný rozdíl je v rozlišení 1920x1080. Tam chyba není.
Vyvozuji z toho souvislost na prohlížeči a poměru stran.
margin
Profil *
Já tuším problém v liché šířce, které je 957px, zkusil bych o několik pixelů jiný rozměr, třebas 960px.
Trejpa
Profil
grovik:
Je to důsledek zaokrouhlování liché šířky hlavičky a sudé šířky pozadí, protože každá má střed malinko jinde. Je třeba oba rozměry použít sudé, potom středy ve většině případů lícují. Je potřeba znova nařezat obrázky a výsledek funguje podle očekávání.

Medvídkova školička

Za cenu zvětšení objemu pozadí doporučuji z něj podkladový obrázek hlavičky nenahrazovat bílím místem. Jednak, jako v tomto případě, by se v případě zmateného prohlížeče místo bílé čáry zobrazila méně rušivá čára barevná (tím neomlouvám opravu chyby) a navíc by bylo zobrazeno i místo, kam kliknout, kdyby se nenačetl hlavičkový obrázek.

Dalším doporučením je vyplnit si atributy alt a případně i title ve značkách <area>, aby lidé bez možnosti obrázků a vyhledávače hned věděli, kam vede odkaz z obrázkové mapy.
grovik
Profil *
Díky za rady,

ty alt a podobně tam nejsou je to hodně raná verze návrhu. Začal jsem tím, že jsem to nařezal. Taky jsem po několika zkouškách dospěl k závěru, že se tam perou nějaké přepočty. Napadlo mě ještě jiné řešení. Tlačítka dát na průhledný PNG a ostatní nechat jako pozadí.

Ještě jednou díky!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0