Autor Zpráva
Marcus Flintus
Zdravím,

mám problém s nastavováním šířky buněk tabulky (sloupců): Mám tabulku s daty - neznám její šířku - ta se dopočítává podle dat, nechci ji mít na 100%. V tabulce jsou různá data (jména a příjmení v několika sloupcích) a já bych chtěl, aby řekněme 3 sloupce ze 4 byly stejně široké (vpodstatě na základě nejdelšího textu v některém z nich). Dá se to nějak udělat?

Díky,
MF
Yeti
Profil *
Ahoj,
já bych jim nastavil procentuélní hodnotu pomocí min-width a max-width, díky tomu by se ti to roztahovalo a zmenšovalo podle toho jak dlouhý by v tom byl text, ale mělo by to nastavené maximální a minimální rozměry.

Nevím jestli jsem dobře pochopil, co chceš udělat, doufám, že jo, a že ti to aspoň trošku pomůže :)
peta
Yeti:
a.. a.. a.. aaaa
aa. aa. aa. aaaaaa
a.. aaa ... .....
Potrebuje prvni tri bunky roztahnout shodne podle nejdelsiho textu. Kdyz ma ve druhem sloupci nejdelsi text, tak stejne siroky chce mit prvni i treti sloupce.

Marcus Flintus:
Ja bych udelal podobnou vec, jak psal Yeti. Nastavil bych na pevno odhadem sirku, px nebo procenta. Jinak bys musel pouzit javascript po nacteni tabulky. Css takove moznosti nema, zjistovani budouci sirky.
Marcus Flintus
Zkusil jsem kombinaci procenutelní šířky s max-width v pixelech u toho jednoho sloupce jehož šířku znám, ale bez výsledku (prostě se mu přiřadily ty zbylý procenta).
Ještě jsem zkusil nastavit těm "třem stejně širokým" stejnou procentuelní šířku a to 33%, což ale mělo za následek né to, že se roztáhl ten zbylý sloupec podle obsahu, ale to, že se celá tabulka roztáhla na width: 100%.
(Testováno ve FF, vzhledem k nechtěným výsledkům jsem ani jinde netestoval)

Zdá se že skutečně zbyde jedině nějaký odhad a vzít to lépe procenty.

Díky za odpovědi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: