Autor Zpráva
marvays
Profil
Pěkný večer.
Celý den řeším jeden konflikt. Připravuju jeden web a na něm mám v menu použitou hodnotu transition. Mi to všude funguje jak má (FF, Chrome, Opera, Safari) . . . ovšem klient má Mac a v jeho safari to dělá prapodivnou chybu . . . . . vždy když najedena menu a začne se rozbalovat submenu a "vyvoláů se ta transitio . . .tak mu brutálně problikne celý web. Jakoby to ale spíš dělalo něco s celým prohlížečem jako takovým. Google neporadil . . . . . já mac nemám a na mém safari na windowsech to jede normálně. Dokonce i on má v ostatních prohlížečích vše správně . . jen v kombinaci MacOS a Safari to blbne.

přikládám zápis:
-webkit-transition: opacity 0.4s ease-in-out 0s;
        -moz-transition: opacity 0.4s ease-in-out 0s;
        -o-transition: opacity 0.4s ease-in-out 0s;
        -ms-transition: opacity 0.4s ease-in-out 0s;
        transition: opacity 0.4s ease-in-out 0s;

videoukázka:
http://www.youtube.com/watch?v=c8aP7F68HzQ

rozpracovaný web:
http://pivarna.marvays.cz/lahvova-piva

Napadá vás někoho něco? Děkuji za váš čas


a ještě dodatečný dotaz. . . . tahle ta "animace" je na zobrazení prvku. Když bych chtěl stejně použít na zmizení, pujde to? Myšleno když kurzor opustí toto submenu a ono zmizí. stačil by mi alespoň delay na zmizení, ale stejná animace by byla asi nejlepší :)
joe
Profil
marvays:
Napadá vás někoho něco?
1. Zkusit updatovat Safari na Macu, zřejmě jde o bug.
2. Zablokovat transitions pro Safari na Macu a použít JavaScript.

a ještě dodatečný dotaz. . . . tahle ta "animace" je na zobrazení prvku. Když bych chtěl stejně použít na zmizení, pujde to?
Ano, půjde. Problém je v tom, že nastavuješ visibility na visible a na hidden, které se provede dřív, než stihne přechod vůbec začít. Řešením je aplikovat ho i na vlastnost visibility - vysvětlení transitions s příklady
Třeba se tim vyřeší i ten problém v Safari na Macu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na marvayse:
tak mu brutálně problikne celý web
Pravděpodobně se zapíná hardwarová akcelerace. Totéž jsem viděl u iPhonu, když jsem si hrál s transitionem. Zabránit tomu šlo tak, že jsem elementu nastavil permanentní 3D transformaci. Později jsem se transitionu stejně zbavil, protože nepřinášel žádnou výhodu oproti JS, jen slabší podporu.
Na video jsem nekoukal, nedals klikatelný odkaz.


Reaguji na joa:
Zkusit updatovat Safari na Macu, zřejmě jde o bug.
Myslím, že to ho napadlo, on totiž pan marvays dělá ultrahypermoderní weby, které otravují i uživatele s Firefoxem 14 hláškou, že mají zastaralý prohlížeč :-)
marvays
Profil
Děkuji za cenné rady. Vše vyzkouším a napíšu, co pomohlo.

PS: Ony ty weby nejsou vůbec hypermoderní . . . stačí jen to, že nemůžu použít *.png s průhledným pozadím a jsou problémy. Jsou situace, kdy to prostě vyřešit nejde . . . ale sem do tohoto vlákna vůbec nepatří.

Ještě jednou děkuji za náměty a přeju ÚSPĚŠNÝ ROK 2013!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0