Autor Zpráva
kokossMB
Profil *
Ahoj, mám problém s menu CSS? poslal mi ho kámoš, jenže mi příjde, že je tam v tom trochu moc zbytečností, je někdo ochotný kdo by se mi nato mrknul ? Já se v tom moc nevyznám ? Pokud je tu někdo takový, tak se tu ozvěte prosím, uploadnul bych Vám to sem :-) Děkuji předem
jenikkozak
Profil
Jasně, koukneme. Přidej sem odkaz na živou ukázku.
kokossMB
Profil *
Díky strašně moc .. Fakt díky, zde je odkaz : http://jsfiddle.net/xHC6Z/ Na živou ukázku, pokud jsem tedy pochopil o co jde :-)
jenikkozak
Profil
kokossMB:
Co se týká HTML části, z té je možné vyházet všechna id a třídu dropdown-horizontal. Ty se totiž ve stylopisu neobjevují. U id také platí, že by mělo být v rámci stránky unikátní. ID n-news se však na stránce objevuje třikrát.

Ze stylopisu by se mohly odstranit selektory ul.dropdown span a ul.dropdown ul span, protože HTML kód menu spany neobsahuje. Dále by mohl být odstraněn zápis ul.dropdown ul a.dir:hover { background-image: url(images/praveted.png);}, ten také není na žádný prvek aplikován.
Osobně nerad používám klíčové slovo !important. A tuto situaci bych řešil tak, že bych buď ten zápis s !important posunul níže (pod selektor ul.dropdown .dir), pak by to klíčové slovo nebylo potřeba, platilo by, že pozdější zápis vyhrává. Ale chápu, že nyní má pořadí selektorů ve stylopisu určitou logiku. Pak by šlo ještě jedno řešení: selektor ul.dropdown .dir by se nahradil za dropdown .dir, pak by totiž platilo, že konkrétnější selektor má vyšší váhu.
Dále by se mohly všechny výskyty ul.dropdown nahradit za pouhé .dropdown, přičemž by se dalo využít toho, že selektor, kde je uvedno ul.dropdown má vyšší prioritu než ten, kde je jen .dropdown.
Z-indexy by se daly „pokrátit“ na jednociferné hodnoty, #obal by mohl mít margin zapsán jen pomocí margin: 0 auto (pokud jsou u marginu uvedeny jen dvě hodnoty, dvojice pravá-levá a horní-dolní jsou stejné), ale to jsou jen takové maličkosti.

Obecně se nedá říct, že by to menu bylo napsáno vyloženě špatně, a proto se v něm příliš ušetřit nedá. Je vidět, že to psal někdo, kdo věděl, co dělá a jak to má udělat.
kokossMB
Profil *
Dobře, díky moc .. Akorát jsem z toho trošičku vedle, ty bys měl čas mi to upravit ? To co jsi tu psal ? Abych viděl ty rozdíly a přiučil se tím ? Jako takhle, z toho co jsi mi napsal, jsem si něco přinesl, asi půlku, ale něco moc nechápu .. Našel by sis čas nebo ne ? .. Děkuju strašně moc za tvůj čas a ochotu :-)


Popř, pokud by ti nevadilo dát mi nějáký kontakt na tebe ? Ale to můžeme řešit i tu, mám pak ještě jeden problém tak pokud bys měl čas, tak bych tě poprosil o radu. Děkuju fakt strašně moc .. Fakt mi strašně moc pomáháš .. DÍKY !
jenikkozak
Profil
HTML (odstranil jsem i třídu dir, protože v současném stavu tam neměla žádný význam):
<div id="obal">
                <ul class="dropdown">
                    <li><a href="#">Novinky</a></li>
                    <li><a href="#">Hry</a>
                                    <ul>
                                        <li><a>#</a></li>
                                        <li><a href="#">RPG</a></li>
                                        <li><a href="#">FPS</a></li>
                                        <li><a href="#">STRATEGIE</a></li>
                                        <li><a href="#">MMO</a></li>
                                        <li><a href="#">OSTATNI</a></li>
                                    </ul>
                    </li>
                    <li><a href="#">Programy</a>
                                    <ul>
                                        <li><a>#</a></li>
                                        <li><a href="#">GRAFICKE</a></li>
                                        <li><a href="#">VYVOJOVE</a></li>
                                        <li><a href="#">JAZYKY</a></li>
                                        <li><a href="#">OSTATNI</a></li>
                                    </ul>
                    </li>
                    <li><a href="./">Akce</a>
                                    <ul>
                                        <li><a>#</a></li>
                                        <li><a href="#">PRIPRAVOVANE</a></li>
                                        <li><a href="#">USKUTECNENE</a></li>
                                    </ul>
                    </li>
                    <li><a href="./">O nas</a></li>
                    <li><a href="./">Diskuze</a></li>
                </ul>
        </div>
CSS (abych ti zjednodušil prohlédnutí změn, nic jsem nepřidával, přesunul jsem jen jedinou věc - označil jsem ji, jinak jsem jen mazal):
.dropdown,
.dropdown ul {list-style: none;margin: 0;padding: 0;}
.dropdown {position: relative;z-index: 7;float: left;}
.dropdown li {float: left;min-height: 1px;line-height: 1.3em;vertical-align: middle; background-color: #333; padding: 0;}
.dropdown li:hover {position: relative;z-index: 9;}
.dropdown ul {left: auto;right: 0;width: 150px;margin-top: -1px;border-top: 1px solid #1a1a1a;border-left: solid 1px #4c4c4c;visibility: hidden;position: absolute;top: 100%;left: 0;z-index: 8;width: 100%;}
.dropdown ul li {float: none; background-color: #3a3a3a;}
.dropdown li:hover  ul {visibility: visible;}
.dropdown {font: bold 17px/normal Arial, Helvetica, sans-serif;}
.dropdown a {color: #fff; text-decoration: none;display: block;padding: 5px 30px;}
ul.dropdown a:hover {border-top-color: #5db1e0;border-left-color: #5db1e0;background-color: #4498c7}
.dropdown ul {left: auto;right: 0;width: 150px;margin-top: -1px;border-top: 1px solid #1a1a1a;border-left: solid 1px #4c4c4c;font: bold 11px/1em Tahoma, Geneva, Verdana, sans-serif;}
.dropdown li a{border-style: solid;border-width: 1px;border-color: #404040 #1a1a1a #1a1a1a #505050;}
.dropdown ul a {padding: 8px;}
#obal{width:1000px; margin:0 auto}
kokossMB
Profil *
Ach, ano už to vidím .. Dobře děkuju moc, můžu ještě další dotaz ? Zde ? Děkuju fakt strašně moc


Potřebuju to menu nějak rozumně nastylovat, už to teď zkouším přes 2 hodiny a nedaří se mi, například aby nebyli rohy ostré, ale abych tam mohl dát určitý obrázek jako pozadí apod .. Jenže když se mi to například podaří, tak mi zase zmiznou ty proužky mezi jednotlivýma položkama, byl by někdo ochotný dát kontakt, nebo alespoň tu být chvíli a poradit co dělám špatně ? .. Díky předem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0