Autor Zpráva
jirin
Profil *
Existuje nějaká pseudotřída, či něco podobného v css, co by reagovalo na dotyk v mobilním prohlížeči? Klient si přeje, aby když někdo klikne na nějaký prvek, aby se změnilo jeho pozadí. Jde ot řešit javascriptem, nějaké touchstart eventy apod. jsem viděl. Nicméně raději bych to viděl jako css. Je nějaká podpora? Hover nejak nefunguje, tím to asi nepůjde, že? Díky
ShiraNai7
Profil
Zkus :active

A taky třeba hledat
http://stackoverflow.com/questions/6063308/touch-css-pseudo-class-or-something-similar
jirin
Profil *
Neboj hledal jsem, zrovna i na tomhle konkretnim topicu jsem byl. Nicmene je z roku 2011, to se mohlo dost zmenit...
joe
Profil
Na iPhonu (4S, iOS 6) se :hover na elementu objeví (možná dost neš'tastně), když na něj ... nemůžu najít to správné české slovo - "touchneš", dotkneš se, ťukneš (?)
Taurus
Profil
joeeeeeeee:
touchneš

To nééééé...
joe
Profil
Taurus:
Tak co napsat lepší výraz a nenechat mě v tom?
Taurus
Profil
Předpokládal jsem okamžité vyhození :-) Tvé ťuknutí se mi líbilo.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joe:
když na něj ... nemůžu najít to správné české slovo
Když se ho dotkneš. Fakt nevím, co v tom je za vědu :-)
Přijde mi, že touch a tap jde přeložit mnohem pohodlněji a přirozeněji než click (kde Microsoft léta marně protlačuje „klepnutí“).


Reaguji na jirina:
Hover nejak nefunguje, tím to asi nepůjde, že?
Pokud vím, tak :hover většinou funguje. Žádná speciální pseudotřída pro dotyk nevznikla a ani nevznikne, takže stačí vyzkoušet ty cca dvě, co existují. Když nepůjdou, smůla.

Nicmene je z roku 2011, to se mohlo dost zmenit...
Lidi si kupují nové telefony, až když jim ty staré chcípnou. Takže starších strojů je pořád dost a i ty nově prodávané občas bývají softwarově letitější.
joe
Profil
Chamurappi:
Když se ho dotkneš.
To se mi moc nelíbí, dotýkám se především hmatatelných věcí, takže dotknout se můžu třeba tlačítka (fyzického) na telefonu.

jirin:
Ještě doplním, že na iOS5 ten hover na iPhonu 4S někdy fungoval, někdy ne (skoro náhodně), na Androidu s tím problém nebyl. Možným řešením by bylo využít JavaScript a zabránit :hoveru v CSS.
peta
Profil
OT: kde Microsoft léta marně protlačuje „klepnutí“
To ani nevim. Klepa se na dvere, ne do mysi nebo na tlacitko :) To je jako bych rekl click button pro domovni zvonek misto push :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0