Autor Zpráva
Jirin
Profil
Zdravím,
vytvářím mobillní verzi jednoho webu a snažím se tedy i jakousi responzivnost. Nicméně řeším jeden problém. Potřebuji udělat, aby jeden sloupec byl pevné šířky a druhý byl fluidní. Na webu jsem našel hodně řešení, ale většina to řeší "složitěji" přes negatviní marginy apod. Nicméně našel jsem i řešení, že nechám ten pevně daný sloupec plavat, a u toho druhého nastvím overflow: hidden. Asi nějak takto krátce řečeno: http://jsfiddle.net/Enabv/ a zdá se mi že to ten můj účel plní dostatečně.

Nicméně je mi divné, ež většina rad vede na ty negativní marginy, můžete mi prosím poradit, v čem je problém, proč to tak řeší? Napadá mě jedině problém s backgroundy ,že nebudou ty sloupec "stejně dlouhé", ale to mi nijak nevadí. Je tam nějaký jiný problém, co já nevidím? Kompatibilita? Či pod.

Případně mohu i někoho požádat proč to vlastně funguje?

Díky za vysvětlení
Keeehi
Profil
Nevím, proč záporné marginy, ale když obsahu nastavíš margin-left:200px; tak to taky funguje.
Str4wberry
Profil
U overflow: hidden může býti problém, že má daný element overflow: hidden. :–) Pokud z něj budete chtít něco vystrčit, narazíte. Pokud se tam něco nevejde, nebude se k tomu jak dostat (viz ukázka, zkuste si zmenšit okno). Plus možná to řešení s overflow: hidden nefunguje ve starších prohlížečích, které se mohly v době psaní zmíněných návodů ještě používat.
Jirin
Profil
Díky za doplnění. Jen jsem ještě více zmaten, co je tedy správný postup:) Stačí tedy nastavit pouze sidebar - float left a sirku a pro ten druhy margin-left, bez overflow? Je to dostacujici, na to co budu potrebovat?

Ten overfflow hidden s tim zmensenim okna je to pravda, nicmene prioritni bude nasazeni na mobilech a je tam omezeni ze bude 320 minimalni sirka

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0