Autor Zpráva
McSim
Profil
PROBLEM VYRESEN:

Dobry den,
Nedavno jsem se zacal ucit CSS a hned jak jsem zkusil vytvorit externi soubor, tak jsem narazil na problem. Zkousel jsem pouzit @import a <link>. Bohuzel ale nic z toho nefunguje. Prisel jsem na to, ze je to ruznymi stylopisy prohlizecu, tak jsem se to rozhod zkusit v IE a ku podivu to fungovalo bezproblemu(az na hover dalsi malickosti). No tak jsem brouzdal internetem a nasel jsem spoustu informaci jak zjistit, ktery vlastne prohlizec uzivatel pouziva a jak dale podle toho odvodit, jaky CSS soubor ma HTML importovat. Ale v cem se vlastne ty stylopisy lisi a jak by mely vypadat soubory pro jaky prohlizec jsem nenasel ani na teto strance. Muze mi nekdo poradit, nebo aspon nasmerovat na spravnou stranku?
Pouzivam Google Chrome, nebo Firefox. Oba prohlizece mam aktualni. Ani jeden z nich externi stylopisy nepodporuje. Ale kdyz jsem to same prepsal do toho jednoho souboru, jelo to bez problemu. Az na to, ze se to lehce rozhazelo. V IE to jede bez problemu.
Zde je odkaz na onen web: http://test.mcsim.cz/
Predem dekuji za odpoved,
Maximilian Kulikov

EDIT:
Pridavam externi soubory aby nedoslo k nedorozumeni, ze nectu pravidla ohledne externich stylopisu:
http://test.mcsim.cz/style.css
http://test.mcsim.cz/menu.css
jenikkozak
Profil
1) Napiš do HTML, jaké používáš kódování. A ulož soubor v tomto kódování. Nepoužívej BOM. Víc ti poradím, když napíšeš, jaký používáš editor.
2) Menu nastav overflow:hidden.
McSim
Profil
Pouzivam prevazne Notepad++.
S meta tagama, kodovanim atd. nemam moc zkusenosti, ale doufam, ze jsem to udelal spravne.
To nastaveni menu myslite kde presne?
A mozna blba otazka: Co znamena BOM?
margin
Profil *
McSim:
Zkousel jsem pouzit @import a <link>. Bohuzel ale nic z toho nefunguje.
Pravidlo (pravidla) pro @import musí být na začátku, máš to v pořádku, píšu to proto, to proto, abys před ně nic nestrkal.
@import url (".../menu.css");
Označená mezera tam nemá co dělat, cestu k CSS souboru máš taky špatně.

http://test.mcsim.cz/style.css měl by ses kouknout na základy CSS, abys věděl, kde patří (a kde nepatří) uvozovky, případně apostrofy, podle toho, co kdo preferuje.

IE6 umí hover jen na odkazech. Novější IE umí hover i na jiných elementech, pokud je ve standardním režimu (doporučuji).

Důvod, proč v ti některých prohlížečích nefungují externí CSS soubory je rozdílné kódování. Stránka je UTF-16, ale soubor se stylem máš ASCII. Doporučuji nepoužívat kódování UTF-16, i když jsou možnosti, jak to rozchodit (UTF-16 pro CSS, nebo pro CSS deklarovat @charset).

jenikkozak:
Nepoužívej BOM.
Já proti BOMu na správném místě nic nemám, ale je fakt, pro začátečníky je vhodnější BOM nepoužívat.
McSim
Profil
margin: Co se tyce uvozovek a mezer, tak puvodne jsem to mel tak, jak to rikate, ale postupne jsem se dival, co jaky prohlizec podporuje a experimentoval s uvozovkama. A s tim kodovanim uz chapu, hned to zpravim.
tiso
Profil
McSim: chýbajú ti pravidlá pre .clearfix
McSim
Profil
Dekuji!!! Opravdu strasne moc vam dekuji. Ted to funguje naprosto bezchybne. Ty uvozovky spravim. To byl pouze experiment. A jeste zbyva vyladit problemy se starsim explorerem. Ale to uz sem nebudu plest.
Jen posledni otazka: Kdyz ne hover, tak cim se do da nahradit?
margin
Profil *
Pokud nemáš nějaký extra důvod, doporučil bych pro stránky kódování UTF-8 bez BOM. V CSS nepoužívej diakritiku, takže to bude ASCII a bude jedno, jak to uložíš.
Bez to jako doporučení, diakritika v sice CSS funguje, ale zdroj problémů, pořád musíš hlídat správné kódování.

Kdyz ne hover, tak cim se do da nahradit?
Rozkliknutím v JS, je to pohodlnější, než bludiště.
Pokud Budeš mít IE ve standardním režimu, bude ti fungovat hover (skoro) na všech elementech.
Módy prohlížečů
McSim
Profil
Uz mi funguje i Explorer. Opravdu dekuji. Ale jeste jedna otazka: Margin. V Chromu a Firefoxu se chova prapodivne margin-right. Jakoby to zarovnaval od stredu elementu.


Nebude to tim, ze <li> tam dela odrazku?


Jeste jednou se omlouvam. Na odsazeni jsem prisel sam. A moc dekuji za pomoc. Opravdu moc mi to pomohlo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0