Autor Zpráva
jezedak
Profil *
Je podle vás čisté řešení když většinu textu na stránce nahradím jpg obrázky na pozadí a text skryji přes text-indent nebo visibility:hidden?
Trejpa
Profil
jezedak:
A jaká je poenta? Chceš znemožnit uživatelům běžnou práci se stránkou a její tisk (tedy vypudit si návštěvníky a vyhledávače), zatímco vykradačům obsahu vše ponecháš?
jezedak
Profil *
Trejpa: ne chci dosáhnout co nejlepšího vzhledu textu bez použití cufonu. Myslel jsem, že vyhledávače text skrytý přes visibility:hidden normálně zaindexují. A nepočítám s tím, že by stránku někdo potřeboval tisknout.
jenikkozak
Profil
jezedak:
Je podle vás čisté řešení [...]?
Ne, rozhodně ne.
Lidé si označují text třeba i proto, aby se jim text snáze četl. Mohou si chtít písmenka zvětšit, mají třeba zájem text vložit do překladače. Nebo tě jednoduše chtějí jenom citovat. Ty sám se z toho nejspíš zblázníš, když budeš chtít na stránce opravit překlep a budeš muset předělávat obrázek.
margin
Profil *
Cufón se na delší texty nehodí, Je to technika vhodná na kratší texty, typicky nadpisy.

V různých prostředích se používaní různé techniky antialiasingu, někteří pokročilí uživatelé ladí antialiasing včetně subpixelů, nic z toho obrázek nenabízí.

Další, ale mám za to, že podstatnější nevýhody byla zmíněny.

A nepočítám s tím, že by stránku někdo potřeboval...
Někdy člověk žasne, co všechno uživatelé se stránkou dělají.
jezedak
Profil *
Jde o jednoduchou jednostránkou propagační stránku a klient toto řešení chce. Spíš mi šlo o to jestli tím nezhorším SEO a nevypadá to amatérsky. Přiznávám, že o technice zlepšení vzhledu písma v prohlížeči antialiasingem moc nevím.
Keeehi
Profil
jezedak:
klient toto řešení chce
A když bude chtít ať skočíš z okna, skočíš? Pravděpodobně ne a vysvětlíš mu, že skákání z okna je nebezpečné. Takže mu teď taky vysvětli, že chce blbost. Když ho přesvědčíš, OK. Když ho nepřesvědčíš, pak se nemusíš o nevýhody strachovat, jelikož už je to jeho problém.
Pokud by se mně osobně nepodařilo ho přesvědčit, přestal bych s ním spolupracovat, protože vypustit něco takového bych se styděl. Ale to už je každého věc.
jezedak
Profil *
Keeehi: díky za názor, takže nadpisy budou přes cufon a zbytek nechám klasicky.
Trejpa
Profil
jezedak:
Spíš mi šlo o to jestli tím nezhorším SEO
Proč by měl chytrý vyhledávač indexovat něco, co uživatel nemůže prakticky nikdy uvidět?

nevypadá to amatérsky
Nevypadá, ale je. Žádná normální stránka to tak nemá, protože nechce uživatele omezovat. Omezovaný návštěvník bude i nespokojený návštěvník, těžko pak bude potenciálním zákazníkem daného produktu. Jak si jako uživatel zvětším písmo? Jak se projeví uživatelské styly určené třeba ke zvýšení kontrastu pro slabozraké? Jak si vykopíruji kus textu, třeba pro vytištění části stránky? A ještě jedna záludná - jak řešíš odkazy v textu?

klient toto řešení chce
Je srozuměn s tím, že se tímto řešení připraví o své potenciální zákazníky?
margin
Profil *
Trejpa:
A ještě jedna záludná - jak řešíš odkazy v textu?
jezedak zamýšlí „řešení když většinu textu na stránce nahradím jpg obrázky na pozadí“.
Možná budou odkazy v té menšinové textové části.

jezedak:
takže nadpisy budou přes cufon a zbytek nechám klasicky.
Mám tušení, že neznáš @font-face, podporovaný už IE4 a nyní je podporovaný prakticky všechmi despotovými prohlížeči a (nevím jak velkou) části mobilních prohlížečů. Nebo máš důvod @font-face nepoužít?
jezedak
Profil *
margin: font-face znám, ale při jeho použití mi písmo přijde takové kostrbaté, kdy v grafickém návrhu vypadá mnohem lépe.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0