Autor Zpráva
Jakie
Profil *
Dobrý den, lámu si hlavu stím, jak nastylovat <input type="text"> a <input type="submit"> . Ve firefoxu, chrome i opeře mi krásně funguje ale bohužel v ie 9 mi to neudělá nic a zůstane vzhled stejný. Zde posílám kód na ukázku.

¨
CSS:
.mailbox {position: absolute; height: 45px; line-height: 40px; width: 513px; background: url("img/form_bg.png"); top: 300px; left: 50px;}
    input[type=text]{ height: 40px; margin-left: 10px; margin-top: -2px; width: 345px; background: #f2f1ee; border: 0px; font-size: 20; text-transform: uppercase; color: #7b7a7a;}
    input[type=submit]{height: 45px; line-height: 45px; border: 0px; background: none; font-size: 20; font-family: Arial; font-weight: bold;margin-left: 20px;}

HTML:
<div class="mailbox">
<input type="text" value="tvuj_email@example.com"><input type="submit" value="ODESLAT"></div>
</div>

zapměla jsem doplnit že používám deklaraci dtd : <!doctype HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
margin
Profil *
Jakie:
zapměla jsem doplnit že používám deklaraci dtd : <!doctype HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
Použila jsi deklaraci, která přepne prohlížeče do Quirk módu. IE i novějších verzí se pak chová skoro stejně, jako IE5.5, takže nepodporuje spoustu "moderních" vymožeností jako třeba tebou použitý atributový selector.

Mohl bych tě zkusit přesvědčit, ať použiješ <!doctype html> pro standardní režim, ale třeba máš důvod, proš sis vybrala jinak.
Máš nějaký důvod používat quirk režim?
Máš nějaký důvod používat Transitional?
Jakie
Profil *
tuto hlavičku mi vyplivl pspad editor. Je to závažná chyba? Při použití <!doctype html> mi přestane fungovat večekeré pozicování i styly ve všech prohlížečích :(

ale už vím čím to bylo...ta chyba které se dopouštím a to je psaní typu hodnot (px...) :)

Tak akorát mě zlobí pozicování top v %...v chromu,opeře a ff to nefunguje :(
margin
Profil *
Jakie:
tuto hlavičku mi vyplivl pspad editor
Netuším proč, ale je to výchozí HTML šablona v PSPAdu. Je to tam pravděpodobně z dob, kdy si skoro každý myslel, že Transitional=quirk a strict.dtd=standard a málokdo věděl, jak to doopravdy je.

Je to závažná chyba?
Není to chyba, je to jeden z mnoha korektních doctype, ale důsledek je že přepne prohlížeče do quirk režimu. Bývaly doby, kdy se, zejména začítečníkům, lépe kódovalo weby pro zobrazení ve quirk režimu prohlížečů, v dnešní době je snadnější nakódovat web pro standardní režim. Nejde říct který doctype je "správný", je to kompromis, použití <!doctype html> má, podle mého názoru, nejvíce výhod, počínaje tím, že se snadno pamatuje, a je to "moderní" (jediná možná volba pro frikulíny). Paradoxem je, že protipól, žádný doctype (přepne prohlížeče do quirku) se pamatuje ještě snáz ;-)

ta chyba které se dopouštím a to je psaní typu hodnot
To už jsem psal, nenulové rozměry se musí psát s jednotkami, takže správně je 20px.
U nulových hodnot je to jedno, tam je správně 0 i 0px nebo třeba 0em.

dodatek
Pro úplnost, atributový selektor nefunguje v IE6 (a starších), ale v našich končinách se IE6 vyskytuje výjimečně, a starší IE, než IE6 pokládám za "historiky cenné". Pokud je to nutné, tak stačí k zaměření rozdílných inputů místo atributového selektoru použít třídy, nebo id.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: