Autor Zpráva
tomiii
Profil *
Ahojte potreboval by som poradit s dynamickou vyskou. Mam nasledujuci kod:

<div id="1" style="width: 500px; max-height: 400px;">
   <div id="2"></div>
   <div id="3" style="max-height: 300px; overflow: auto;"></div>
</div>

ked obsah divu #2 bude mat vysku napr. 200px a div #3 bude mat vysku napr.450px tak sa stane to ze: div #1 ma height 400px, div #2 ma height 200px a div #3 ma vysku 300px s rolovacou listou (nastava pretekanie cez div #1 o 100px). Neviete mi poradit ako by som zabranil tomuto pretekaniu? Dakujem
Str4wberry
Není mi moc jasné, co je cílem.

Vlastnost max-height bez nastaveného overflow na jinou než výchozí (visible) hodnotu nic nedělá.
tomiii
Profil *
Aha no skusim teda to napisat inak dufam ze to uz bude zrozumitelnejsie.

Mam program, ktory robi validaciu XML kodu, akonahle nieje kod validny stranka sa ztmavy a v strede sa zobrazi chybove hlasenie ktore je zobrazene v divoch. Div #1 tvori obal tohto chyboveho hlasenia, v div #2 je strucny popis chyby a v div #3 je zdrojovy kod s cislami riadkov cize to moze vyzerat nejak takto:

<div id="1">
   <div id="2">Chyba v syntaxe na 13. riadku </div>
   <div id="3"> tu je vypisany zdrojovy kod</div>
</div>

vsetko funguje ako ma ale akonahle sa obsah divu #2 zvacsi napr. ze je na dva riadky

<div id="1">
   <div id="2">Chyba v syntaxe na 13. riadku <br /> Chyba koncova znacka na 15. riadku</div>
   <div id="3"> tu je vypisany zdrojovy kod</div>
</div>

tak to posunie div #3 a ten zacne pretekat cez div #1 ...

Cize potrebujem docielit to aby na zaklade toho aky je velky div #2 sa vypocitala vyska div #3 ale nikdy nepresiahla jeho height-max...je to kusok zrozumitelnejsie?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: