Autor Zpráva
toredor
Profil
Ahoj,
Chtěl bych se zeptat jestli jde nastavit vnitřní stín na jednu stranu tagu <div>? A nebo vložit obrázek do rámečku tak aby byl na jedné straně? Děkuji za každou odpověď.
margin
Profil *
Moc nechápu, o co se pokoušíš, hledáš Background-position
Camo
Profil
Tu je to dosť dobre vysvetlené: http://www.css3.info/preview/box-shadow/
toredor
Profil
margin:
Toto mě nenapadlo děkuji.

Camo:
děkuji je to pěkně vysvětlené, ale pořád se mi nedaří nastavit stín na jedné straně a tak aby na ostatních stín nebyl.
Camo
Profil
Box shadow only on one side: http://stackoverflow.com/questions/5115427/box-shadow-only-on-one-side
Ale ja by som to asi dal ako background-image... IE to berie až od IE9.
Monkeys
Profil *
toredor:

vsetky taketo vychytavky sa riesia len cez poziciovane obrazky, neda sa spoliehat na vseliake shadow, opacity, a neviem co vsetko ...

M.
Camo
Profil
Monkeys:
Cez pozicované obrázky? To kde sa tak rieši? Ešte tak obrázky na pozadí, ale to som písal polhodinu pred tebou...
toredor
Profil
díky všem za rady a odkazy ... nakonec jsem to vyřešil přes pozici obrázků
Camo
Profil
Pre pána Jána positioning je niečo úplne iné pokiaľ viem.
jenikkozak
Profil
Camo:
Background-position.
Camo
Profil
jenikkozak:
To je mi jasné, ale existuje aj position:absolute/relative. A tomu sa hovorí pozicovanie, nie obrázkom na pozadí.
Tomu sa hovorí nastaviť obrázok na pozadí , nie?
Nejako sa táto diskusia zmenila. Kedysi sa tu striktne dbalo na také veci. Vzniká z toho chaos.
jenikkozak
Profil
Camo:
Tomu sa hovorí nastaviť obrázok na pozadí , nie?
Dělá to totéž - mění se tím umístění prvku, proč by se tomu mělo říkat jinak?

Nejako sa táto diskusia zmenila. Kedysi sa tu striktne dbalo na také veci. Vzniká z toho chaos.
Cituji z JPW: „Pokud je potřeba obrázek pozadí napozicovat pár pixelů od pravého okraje, to odsazení se musí přimalovat nebo použít padding.“
„Pod různé prvky se načítá jako pozadí vždycky jenom tento slepený obrázek, akorát se vždycky různě napozicuje, takže z něj je vždycky vidět jiná -- ta správná -- část.“ Z toho je jasně patrné, že pozicovat se u obrázků na pozadí používá už dost dlouho.

Vzniká z toho chaos.
Je to v pohodě, pokud se ovšem neobjeví purista, který svým působením zmatky zavádí. :-)
Camo
Profil
jenikkozak:
"Dělá to totéž - mění se tím umístění prvku, proč by se tomu mělo říkat jinak?"
To si zo mňa robíš srandu, nie?

Slovo napozicovať niečo používam napríklad v grafike, ale s CSS to nemá nič spoločné. Na to tam treba uviesť ten doplnok čo si nezvýraznil - obrázek pozadí napozicovat
Monkeys
Profil *
Netreba sa hrat na vysokoskolaka neni sme tu na skuske kazdy vie o co sa jedna ....


M.
Camo
Profil
Monkeys:
Jasne kámo...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0