Autor Zpráva
david78
Profil
Ahoj!
moja otázka je: Mám pred sebou návrh layoutu stránky, ktorá má množstvo odstavcov = malých blokov textu porozhadzovaných rozmanito po ploche.
Zachovali by ste normálny tok prvkov a hrali by ste sa s marginmi a miestami nejaké position relative, alebo všetko dali position absolute a hotovo?
Totiž pri prvom postupe to vôbec nezobrazujú všetky prehliadače rovnako = je tam obrázok na pozadí a treba to napasovať presne
Chrome a Safari akoby strácali pár pixelov a Explorer má tiež nejaké iné padding, alebo position relative, neviem ešte presne...
Vďaka
tiso
Profil
Rozdielne zobrazenie prehliadačmi sa dá eliminovať, ale relatívne poziciovanie by som nepoužil. Ukážka by nebola?
exoslav
Profil
pridej odkaz! Jinak asi neporadim.
david78
Profil
Ani to absolútne pozicovanie nieje pre textové prvky s rovnakým výsledkom
akoby mali tie prehliadače každý iný referenčný bod (v ramci výšky textu) ktorý sa "prilepí" na zadané súradnice (left, top)
A to aj keď zadefinujem line-height, skúšal som aj display block, ale nič

- a ešte sa to chovalo rozdielne aj keď mal rodičovský div
top: -20px;
Firefox to bral ako nový bod 0 pre pozicované prvky
Explorer im to počítal od pôvodnej nuly
david78
Profil
Takže aby z toho aj bola nejaká skúsenosť
problémy boli v tomto:
1. použil som ako jednotku veľkosti písma em - toto robí neplechu, hlavne v Opere, musel som dať px
2. position relative je naozaj dosť nespoľahlivé, pokial ide o vzájomné vzdialenosti medzi prvkami, ktoré chcem mať presne umiestnené na určitých súradniciach
3. margin a padding tiež nebol dobrý spôsob, ako posúvať prvky na určité miesto a ovplyvniť takto prirodzený tok prvkov
4. treba všade určiť line-height (v px)
jenikkozak
Profil
david78:
Tvé závěry nejsou správné.
Jako již třetí účastník tohoto vlákna prosím o odkaz na živou ukázku.
david78
Profil
pardon, tak konečne, aj na porovnanie:
toto je urobene pôvodným spôsobom
toto je už po novom

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0