Autor Zpráva
david78
Profil
Na toto som už niekoľkokrát narazil, ale ešte som sa nestretol s nejakým riešením.
Emká proste Opera nezobrazí tak, ako ostatné browsery, ak je v body font-sze v percentách.
Pokiaľ pôjde o nejaký jednoduchý layout, tak nad tým mávnem rukou, ale potenciálne je to dosť hrozivé.
Práve nedávno som mal napríklad problém s tým, že bolo treba napozicovať texty na obrázok na pozadí.
Nemáte k tomu nejaký komentár, radu? Vďaka.
Asi je jedinou možnosťou nastaviť v body font-size v pixeloch, čo asi zas treba zvážiť podľa okolností...


<!DOCTYPE HTML>
<html lang="sk">
  <head>
    <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
    <title>Untitled</title>
    <style>
    html {width: 100%;height:100%;}
    body {width: 100%;100%;overflow:hidden;margin:0;padding:0;font-size:62.5%;font-family:"Times New Roman", serif;}
    #all {width: 96%;background:rgb(216,191,216);padding:2%;zoom:1;filter:alpha(opacity=50);opacity:0.5;}
    #obsah {width: 100%;background:rgb(245,222,179);}
    #obsah p {font-size: 3.4em;margin:0; padding;0;}
    </style>
  </head>
  <body>
  <div id="all">
    <div id="obsah">
     <p>Slovo</p>
  </div>
  </div>
  
  </body>
</html>
Jan Kupka
Profil
Ahoj, jen takový tip, ale nemáš v Opeře omylem přenastavenou výchozí velikost fontů?
margin
Profil *
Napřed koukni na nastavení lupy.
david78
Profil
Jan Kupka:
nemáš v Opeře omylem přenastavenou výchozí velikost fontů?
Tak to som teda mal - diki. Len už neviem, či som to urobil sám, je to pravdepodobné. Už som si myslel, že Opera sa rozhodla odvodzovať emká od šírky veľkého M.
Ale každopádne: táto funkcia prehliadačov je dobrá asi len pre tých, čo si vypínajú css, nie?
Inak mi to pripadá ako pekný nezmysel a nemôžeš sa spoľahnúť na nastavovanie percentuálnej veľkosťi písma v body.
Nehovoriac o následnej šírke blokových prvkov v emkách.
Čo si o tom myslíte?
lionel messi
Profil
david78:
Ale každopádne: táto funkcia prehliadačov je dobrá asi len pre tých, čo si vypínajú css, nie? Inak mi to pripadá ako pekný nezmysel

Alebo pre zrakovo postihnutých - pre tých je to občas na nezaplatenie...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0