Autor Zpráva
Musilda
Profil
Zdravím

věřím, že se to už řešilo, ale nebyl jsem schopen nic najít. U fontu, který evidentně umí české znaky se sice znaky s háčky zobrazují, ale jsou nižší, než ostatní písmena. Písmena, které mají čárku, jsou v pořádku. Nehledě na to, že ten problém je jen u titulků.

Díky za každou radu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Musildu:
U fontu, který evidentně umí české znaky se sice znaky s háčky zobrazují
Zobrazují se úplně jiným písmem, dalším v pořadí v deklaraci font-family. Příliš nechápu, že tohle některým autorům stránek nevadí… místo standardních fontů si vyberou nějaké úžasné písmo a pak si ani nevšimnou, že se na část znaků stejně používá standardní font. Mně přijde docela praštěné, když má každé písmenko jiný řez (i když je třeba podobný, poznat to většinou dost dobře jde).

Tohle nemá žádné jiné řešení, než sehnat font, který českou diakritiku zvládá.
margin
Profil *
Chamurappi:
Tohle nemá žádné jiné řešení, než sehnat font, který českou diakritiku zvládá.
Je možné, že české znaky jsou ve zdrojovém písmu, ale nastavení konverze bylo takové, že se nepřevedly znaky s českou diakritikou, stává se to třebas u Font Squirrel @font-face Generatoru, pokud se slepě odliká výchozí nastavení, pomůže zopakovat konverzi písma, ale s jiným nastavením.

Musilda:
Tipy pro Font Squirrel @font-face Generator
Musilda
Profil
Jedná se o font Arimo z google fonts. Tady je vidět, že české znaky má http://www.google.com/fonts/specimen/Arimo.
Napadá mne jedině, že font-face odkazuje na soubor, v kterém ty znaky nejsou zahrnuty.

@font-face {
  font-family: 'Arimo';
  font-style: normal;
  font-weight: 400;
  src: local('Arimo'), url(http://themes.googleusercontent.com/static/fonts/arimo/v4/wZLYhRRxZWGToTRP78bqJQ.woff) format('woff');
}

Já teda používám odkaz na fonts.googleapis.com a tohle vidím poprvé, takže když si ten odkaz generuji, zaškrtávám i Latin Extended. Proto si myslím, že tady bude zakopaný pes.


Tak když jsem to nahradil odkazem na fonts.googleapis.com, tak je to už v pohodě, budu se muset podívat, jak upravit Webfontloader, aby stáhl soubor s Latin Extended.
margin
Profil *
Musilda:
když si ten odkaz generuji, zaškrtávám i Latin Extended
Písmo obsahuje i české znaky, když jsi ten odkaz generoval, Latin Extended nebylo zatržené. Pokud jsem neměl Latin Extended zatržené, vygeneroval se mi (pro formát WOFF) týž odkaz, jako tobě, když jsem zatrhnul Latin Extended, vygeneroval se mi tento odkaz (na soubor o poznání větší):
http://themes.googleusercontent.com/static/fonts/arimo/v4/u8HSyiSSzbmPRVNA5BNhqA.woff

Doporučil bych místo @font-face použít tento tag:
<link href='http://fonts.googleapis.com/css?family=Arimo&subset=latin,latin-ext' rel='stylesheet' type='text/css'>
Google Web Fonts pak "přidělí" prohlížeči správný formát písma (EOT, TTF, WOFF) podle Accept hlavičky prohlížeče a podle hlavičky User-Agent prohlížeče.

Další možnost je stáhnout si písmo (písma) z Google Web Fonts, stačí vložit do kolekce a tu stáhnout a pak písmo prohnat třebas přes Font Squirrel @font-face Generator.
Musilda
Profil
Já už jsem ale přišel na problém, psal jsem to pod čáru v předchozím komentáři. Jedná se o šablonu pro wordpress, koupenou na Theme forrest. Problém je v tom, že pro měnění fontů používá seznam, který je uložený v JSON a načítá se pomocí Webfont loader. A v tom seznamu, zřejmě nejsou odkazy na soubory s Latin Extended. Všimnul jsem si, že dost lidí má s tímto u premium šablon problémy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0