Autor Zpráva
albru123
Profil *
Dobrý den, vím že to tu je asi po x-té, ale mám problém s vycentrováním menu na střed, resp. jeho obsahu v <ul>. Menu je napsané v JavaScriptu a jeho <div> je vycentrovaný doprostřed. Menu samotné vepostřed je, ale odkazy v něm ne. snažil jsem se nastavit to v CSS, dával jsem odkazy do samostatného <div>, ale nic nepomohlo, dokázal by mi někdo poradit?
Stránka: http://vinarstvijanda.wz.cz/test.htm

P.S. Ano, vím že bych měl styly i kód napsat rovnou ...
pako
Profil *
namiesto float:left mozes pouzit display:inline na prvky zoznamu li a samotnemu zoznamu nastavit text-align:center
albru123
Profil *
pako:
Můžu nastavit text-align ke všem atributům menu, ale stejně se nic nestane.
albru123
Profil *
Takže vyřešeno, v CSS stačilo vyhodit pryč .menu ul {position:absolute} a dát tam {display:inline-block}
margin
Profil *
Vyřešeno máš částečně, inline-block nefunguje pro blokové elementy v IE7 a starších (dá se to ohackovat).
david78
Profil
Trocha OT, ale možno pomôže:
dolu sa robí zbytočná scrollovacia lišta
odstránenie: body {margin:0;}
albru123
Profil *
jj, lišty už jsem opravil, menu vycentroval (nevěděl jsem že existuje nějaký defaultni padding). Na IE ted pěkně kašlu, možná je to blbé, ale pokud není člověk dement, tak IE nepoužívá.


V nejnovějším IE funguje v klidu, takže neřeším. Nevíte jak to udělat vertikálně?
margin
Profil *
albru123:
Nevíte jak to udělat vertikálně?
Vím, ale jsem dement.
albru123
Profil *
margin:
Špatně jsi to pochopil, myslel jsem staré IE, na XP to fakt neodzkouším.
S tím IE jsem to myslel tak, že to udělám až bude čas, budu to dělat až budou stránky v hotovém stavu. Teď jdu na katalog, proto to vertikální.
OT: IE, to jako fakt? :D


margin:
Omlouvám se, nemyslel jsem to až tak, IE funguje, jen se někdy drží mimo standardy. Jelikož absolutně začínám s CSS a HTML jsem dlouho nedělal tak mám s atributy a pozicováním problémy. V jakém IE tento způsob pozice nebude fungovat?
Chamurappi
Profil
Reaguji na albrua123:
IE funguje, jen se někdy drží mimo standardy.
Třeba tím, že si vymýšlí nestandardní hodnoty CSS vlastností, jako třeba display: inline-block.

pokud není člověk dement, tak IE nepoužívá.
Dement je spíš kodér, který soudí uživatele podle prohlížeče.
Sám často používám starší Explorer a necítím se intelektuálně méněcenný.

na XP to fakt neodzkouším.
Novější Explorery si jde snadno přepnout do režimu starších verzí.
albru123
Profil *
Chamurappi:
Třeba tím, že si vymýšlí nestandardní hodnoty CSS vlastností, jako třeba display: inline-block.
Zatím to funguje, neříkám že to nezměním, s CSS začínám, takže všechny hodnoty neznám

Dement je spíš kodér, který soudí uživatele podle prohlížeče.
Sám často používám starší Explorer a necítím se intelektuálně méněcenný.
Ano, uznávám, přehnal jsem to a vím to, soudil jsem podle sebe. Narážím na to, že někteří lidé se snaží optimalizovat pro IE6, který podle statistik k únoru používá 0.2% lidí.

Novější Explorery si jde snadno přepnout do režimu starších verzí.
Omlouvám se, o této funkci jsem nevěděl, pomůže mi to, děkuji.
david78
Profil
Takisto si môžeš nainštalovať na Virtual boxe XP a na ňom viac verzií IE
Napr. IE Osmičku používa ešte stále celkom dosť veľa ľudí, tiež sa tomu trocha čudujem, hlavne u ľudí, ktorí tomu trocha rozumejú, ale nieje to dobrý prístup, najmä vo vzťahu k Tvojmu klientovi, ak toto odignoruješ...
Takisto si ten web môže prezerať nejaký "dementný" vinár, ktorý však môže byť dobrým potenciálnym zákazníkom a ak poznáš zákon schválnosti, tak vieš, že to tak je...
Ale to len tak všeobecne, v tomto prípade by som z toho nerobil kowbojku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0