Autor Zpráva
eddi-o
Profil *
Zdravím Vás, mám problém s plovoucím layoutem. Snažím se jej nadefinovat tak, aby jeden div měl fixní šířku a druhý se přizpůsoboval šířce stránky ( viz ukázka ). Nyní se mi povedlo docílit přizpůsobení, ale zase mám problém s elementy uvnitř pravého divu.
Chtěl jsem do něj vložit Div s 80% šířkou levého divu a vycentrovaný na střed. Nic takového se mi ale nedaří dosáhnout. Pokud nastavím marin: 0px auto; div se sice posune, ale je částí uplně mimo viditelnou pozici.

Již si nevím rady a prosím o pomoc popř. návrhu lepšího řešení.

Díky

živá ukázka zde
Str4wberry
Profil
Pokud je cílem mít jeden sloupec fixní a druhý dopočítat dle šířky okna, lze to řešit pomocí paddingu, jako je vidět například na této ukázce.
eddi-o
Profil *
Mnohokrát děkuji za krásnou ukázku. Bohužel se mi ale stále nedaří přimět div který by měl být v levém prostoru aby se přizpůsoboval šířce levého okna. Ať nastavím width: 80%; nebo ne, stále je fixní a nehne se ( ani nezvětší ani nezměnší. ) Používám u něj také border rádius viz:
.blok {  /* Safari 3-4, iOS 1-3.2, Android 1.6- */
    -webkit-border-top-left-radius: 10px;    -webkit-border-top-right-radius: 10px;
  /* Firefox 1-3.6 */
    -moz-border-radius-topleft: 10px;    -moz-border-radius-topright: 10px;
    /* Opera 10.5, IE 9, Safari 5, Chrome, Firefox 4, iOS 4, Android 2.1+ */
    border-top-left-radius: 10px;border-top-right-radius: 10px;
    background-color: #000;
    color: #fff;
    width: 80%;
    height: 40px;
    line-height: 40px;}

A HTML kód
<div class="blok">Nějaký text v divu.</div>
Str4wberry
Profil
Začínám se ztrácet. Levý sloupec tedy nemá mít fixní šířku? Můžete to lépe pospat (popř. dodat vysvětlující obrázek)?
eddi-o
Profil *
Potřeboval bych to udělat tak, jak jsem posílal v ukázce v [#1] - Tedy Horní lišta fixní, levý sloupec s fixní šířkou a pravý sloupec tak aby se přizpůsobil šířce. Když vložím do levého sloupce text, krásně se smršťuje, pokud do něj ale vložím div s width: 80%, je fixní a nic se neděje...


Celý levý sloupec jsem vložil do divu bez nastavení pozice. Ale pokud přidám horní lištu a nastavím ji pozici na fixed, tak se mi spodní div roluje pod tuto lištu. Dá se nějakým způsobem nastavit, aby se div neroloval pod tuto lištu?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0