Autor Zpráva
crooner
Profil *
Zdravím Vás. Prosím potřeboval bych poradit: Mám stránku kde container stránky je široký cca 1000px. Vedle tohoto containeru bych potřeboval umístit div resp. banner o rozměrech třeba 150px. Který bude fixovaný na pozici a bude rolovat dál se stránkou. Jenže nevím jak udělat, aby se mi na stránce neobjevoval horizontální posuvník, při zobrazení na monitoru z rozlišením 1024px a raději se zobrazil jen container a ne div. Navíc nevím jak si napozicovat prvek s vlastností fixed, když to tancuje podle okna. Podobně co jsem koukal tak to má např. řešeno idnes (zobrazení stránky při menším rozlišení). Nevíte jak na to?
Předem děkuji za rady
soucekgns
Profil
crooner:
Přes JS -> pokud je okno větší než 1000+150, tak zobraz #banner (vlož to i do onresize - když uživatel změní velikost okna)
crooner
Profil *
díky moc
crooner
Profil *
Ještě prosím jedna otázka, pozicovaní banneru vedle hlavního containeru, se dělá pouze pozicováním absolutním, relativním a nastaví se mu pomocí js fixace na místo nebo rolování se stránkou? nebo existuje i jiná možnost, pouze pomocí css?
soucekgns
Profil
crooner:
position:fixed
crooner
Profil *
position:fixed? pokud nastavím position fixed např. na left: 300px, tak při každém rozlišení bude zleva 300px, ne? přičemž já ho potřebuji nalepit těsně vedle containeru, který se rovná na střed
Chamurappi
Profil
Reaguji na croonera:
Celý dotaz jsem nečetl, ale pochopil jsem správně, že ho potřebuješ nalepit na left: 50% s margin-left: 500px?
crooner
Profil *
za předpokladu, že když bude rozlišení 1000px, tak se nezobrazí protože potřebuji, aby se vystřeďoval hlavní container
soucekgns
Profil
crooner:
pokud nastavím position fixed např. na left: 300px, tak při každém rozlišení bude zleva 300px, ne?
Vytvoř pouze 2 sloupce (vlastní stránku a banner) pomocí width a float left a tomu banneru nastav position fixed.. nepotřebuješ nastavovat left a top

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0