Autor Zpráva
Tonny
Profil *
Dobrý den,
dělém, úvodní stránku webu a pozicuji jí relativně, tak, aby byla přes celou obrazovku prohlížeče.
Všechno mi funguje tak jak má, ale mám problém s tím, že když tuto stránku otevřu na menším monitoru,
tak se texty, především velké nadpisy, už nevejdou do relativně napozicovaných polí, která se zmenší, a tyto texty poté přetékají a není to vůbec pěkné.

Takže jsem se chtěl zeptat, existuje-li způsob jak dát písmu relativní velikost vůči velikosti monitoru a ne vůči "normálnímu písmu".
Nebo jestli to jde řešit jinak? budu vděčný za jakýkoli návrh.

Předm děkuji za odpověď ;)
Chamurappi
Reaguji na Tonnyho:
Některé prohlížeče podporují délkovou jednotku vw, jejíž skutečná velikost je závislá na šířce okna. Ale nedá se na to spoléhat.
Také by šlo nastavovat velikost písma JavaScriptem.

pozicuji jí relativně
Jako přes position: relative? Je to opravdu dobrý nápad?
Tonny
Profil *
Myslel jsem to spíš jako, že je velikost jednotlivých prvků závislá na velikosti monitoru, ale jen pár prvků je pozicováno pomocí position: relative;

Takže ty bys doporučoval udělat to pomocí javascriptu?

Moc mě nenapadá jak to udělat, jedině možná zjistit si velikost monitoru a pak nějak pomocí podmínek měnit ve stylech velikost písma v pixelech.
Jestli jsem se tím postupem aspoň trochu trefil, mohl bys mi porsím říct jak mohu měnit pomocí js něco v externích stylech (připnuté k souboru v hlavičce). Jde-li to vůbec.

Díík :)
Chamurappi
Reaguji na Tonnyho:
jen pár prvků je pozicováno pomocí position: relative;
Předpokládám, že neopodstatněně.

Takže ty bys doporučoval udělat to pomocí javascriptu?
Zamyslel bych se nad tím, jestli to opravdu je správná cesta. Když mám velké okno, většinou jsem rád, že vidím víc, než bych viděl v malém okně. Ty bys tento efekt chtěl vyrušit.

jedině možná zjistit si velikost monitoru
Proč velikost monitoru? Není snad důležitější velikost plochy prohlížeče?

jak mohu měnit pomocí js něco v externích stylech
Ideálně nijak. Snazší je změnit interní styly (tedy atribut style). Pokud používáš relativní velikosti písem, stačí změnit velikost na jednom společném rodičovi a změní se všechny.
Řešil bych to nějak takhle:
window.onresize = function()
{
  document.body.style.fontSize = document.body.clientWidth / 64 + "%"
}
window.onresize();
Tonny
Profil *
Zamyslel bych se nad tím“ Je to zatím dočasná stránka, něco jako upoutávka na nové stránky, na pozadí je velká fotka a je tam jen velmi málo textu a hlavně grafik to tak chtěl, tak se sním hádat nebudu :D

Díky moc za radu a odkaz na článek :)
margin
Profil *
Velikost písma podle dostupné velikosti stránky používá web http://time.is/ pro zobrazení hodin, je to vidět zejména při zužování okna. Jak to dělají, netuším,ale funguje jim to, i když použiji písma neobvyklou metrikou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: