Autor Zpráva
Furling
Profil
Ahoj chtěl jsem udělat takový odkaz jako je tady www.elrevize.cz nic těžkého co se týče stylování. Jen by mě zajímalo jak se dá udělat ta čára mezi tím? Je to obrázek?
margin
Profil *
Celé menu má opakující se pozadí http://www.elrevize.cz/images/bg-top-menu.png
Položky menu mají vpravo neopakující se pozadí http://www.elrevize.cz/images/separator-top-menu.png

Nevýhodou tebou odkázaného menu je, že klikatelný je pouze text odkazu, nikoliv celá plocha položky. Nedostatek jde odstranit tím, že se odkazu dá float, pravý a levý padding, výška, a výška řádku (line-height) stejná, jako výška, což je starý trik na vertikální vycentrování jednořádkového textu.
Furling
Profil
margin:
Já jsem ted nad tím koumal a vyřešil jsem to podobně....opakující se pozadí v menu...akorát u jednotlivých položek jsem ten obrázek nedal do pozadí ale vložil ho před text...nastavil jsem textu padding-top aby byl uprostřed, sice se posunul obrázek ale v css jsem nastavil margin pro obrázek -10px. Funguje mi celá plocha jako odkaz a je to pěkně vycentrované....no uvidím co se stane až to budu optimalizovat pro explorer
:D
Str4wberry
Profil
Nesouvisí přímo z dotazem, ale zkuste neudělat stejnou chybu jako elrevize.cz, kde je menu bez načtených obrázků neviditelné.
Furling
Profil
Str4wberry:
Myslíte to, že při velkém přiblížení zmizí menu? jak se tomu dá zabránit? Možná min_width?
Str4wberry
Profil
Bránit se tomu lze zadáním background-color v barvě obrázku. :–)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0