Autor Zpráva
Stalker
Hoj,

mám menu:
<menu>
    <li><a href="index.php">O mně</a></li>
    <li><a href="blog.php">Blog</a></li>
    <li><a href="kontakt.php">Kontakt</a></li>
</menu>

a k němu css:
menu li {
    float: left;
    list-style-type: none;
    padding: 0 5px;
}
menu li>a {    
    text-decoration: none;
    padding: 5px 15px;
}

jak zruším pravý padding u poslední odrážky "Kontakt"?
xciza
Dej si k ni nějaký id a pak nastav padding-right na 0px
Stalker
xciza:
Divné, předtím jsem to zkoušel a nefungovalo a teď už to jede. Akorát ID musím dát přímo odkazu, nikoli <li>. I tak díky.
Str4wberry
Bez modifikace HTML kódu na podobné skopočiny lze jít například pomocí :first-child/:last-child. Bohužel právě ten :last-child funguje až od Exploreru 9.

Mimochodem, je chtěný cíl rozumný? Nebude uživatele trochu mást, když jede odkaz bude mít jinou klikací plochu oproti ostatním?
margin
Profil *
Stalker:
Akorát ID musím dát přímo odkazu, nikoli <li>.
Je možné dát ID položce <LI>, CSS by pak vypadal nějak takto:
menu li#posledni a {padding-right: 0;}
Jde to zkrátit na:
#posledni a {padding-right: 0;}
Doporučuji používat takovou verzi a zápis, aby odpovídal tvým zvyklostem a hlavně aby ses v tom vyznal.
Stalker
[#4] Str4wberry
Dělám si osobní stránky, a chtěl jsem mít to menu zarovnané úplně vpravo - zároveň s horizontální linkou, ale ten padding mi to furt posouval o těch 15px vlevo. Ale asi máš pravdu, je to divné, když to ta poslední položka nemá.

Asi bych měl tu horizontální linku zkrátit o těch 15px, a tím pádem by pravý okraj navigace byl zarovnaný s linkou a zároveň tam mohl být nastavený padding. Jak to ale nejlépe udělat? Dát tu linku do prázdného divu, či ji nastavit tělu jednotlivých stránek a těm nastavit šířku o 15px menší, než hlavičce a patičce?

[#5] margin
To mě vůbec nenapadlo. Díky :)

S tím zapisováním css mám vždy problém. Je lepší používat delší zápis, např.: #hlavicka menu li>a:hover nebo jen např.: menu a:hover
margin
Profil *
Stalker:
Dělám si osobní stránky,
Odkázal jsi na localhost, takže nic nevidíme.

Je lepší používat...
Četl jsem, že konkrétnější zápis prohlížeč rychleji zpracuje, ale pochybuji, že to bude o tolik, aby to člověl byl schopný poznat.
Jak jsem psal, používej takový zápis, který pro tebe bude srozumitelný a přehledný.
Stalker
[#7] margin
Ja vůl. Stránky jsou samozřejmě tady
Trejpa
Stalker:
Tak vynuluj padding v menu, ne?
menu { padding: 0; }
Stalker
Trejpa:
To nepomáhá. Myslím, že nejlepší řešení je to skrz to ID poslednímu prvku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: